Prisiekė naujos kadencijos Kretingos rajono savivaldybės taryba ir meras

Ketvirtadienį, balandžio 11 d., oficialiai darbą pradėjo į pirmąjį posėdį susirinkę 2019–2023 metų kadencijos Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai ir meras Antanas Kalnius. Tarybos narių priesaikas priėmė Kretingos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Mindaugas Mickus.

Gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai atlikti Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus, prisiekė visi 25 naujai kadencijai išrinkti Tarybos nariai: Vilius Adomaitis, Dovydas Bajoras, Steponas Baltuonis, Vladas Baltuonis, Virginijus Domarkas, Romualdas Jablonskis, Vaida Jakumienė, Augenija Juknevičienė, Stasys Kaniava, Simas Končius, Valerijonas Kubilius, Vaidas Kuprelis, Rimantas Macius, Dalia Martišauskienė, Juozas Mažeika, Darius Petreikis, Antanas Puodys, Raimundas Puškorius, Vytautas Ročys, Dangiras Samalius, Konstantinas Skierus, Danutė Skruibienė, Jolita Vaickienė, Vitalija Valančiūtė ir tiesiogiai Kretingos rajono gyventojų išrinktas Savivaldybės meras Antanas Kalnius. Jį naujo savivaldos darbų etapo pradžios proga pasveikino iki šiol rajonui vadovavęs meras J. Mažeika, įteikęs A. Kalniui mero regalijas bei palinkėjęs visokeriopos sėkmės būsimuose darbuose, įgyvendinant projektus, reikalingus Kretingos rajono žmonėms.

Meras A. Kalnius taip pat išsakė nuoširdžią padėką J. Mažeikai – už sėkmingą ir ilgametį vadovavimą Savivaldybės tarybai, kuri, jo žodžiais, nuo šios dienos tęs darbus atsinaujinusi, tačiau turėdama tą patį tikslą – tarnauti Kretingos krašto žmonių labui. Posėdyje už darbą padėkota ir buvusiai mero pavaduotojai Danutei Skruibienei, Kretingos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkui Mindaugui Mickui bei jo komandai.

Naujai išrinktą Savivaldybės tarybą ir prisiekusį merą A. Kalnių pasveikino Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš, priminusi Europos vietos savivaldos Chartijoje įtvirtintą Vietos savivaldos sąvokos esmę. „Teisę valdyti Jūs ką tik įgijote, iškilmingai tardami Tarybos nario priesaikos žodžius, ar gebėsite tvarkyti ir valdyti viešuosius reikalus – teks įrodinėti visą ateinančią ketverių metų kadenciją. Gebėjimų išties reikės daug ir įvairių: ne tik kalbėti, bet ir girdėti, atsakingai veikti, priimti pamatuotus, išmintingus sprendimus, mokėti ir laimėti, ir pralaimėti, glaudžiai bei jautriai bendradarbiauti su savo pagrindiniai partneriais – Savivaldybės administracija ir visa savo Savivaldybės bendruomene, Jumis pasitikėjusia ir suteikusia teisę veikti“, – sveikindama su naujojo reikšmingo etapo pradžia posėdyje kalbėjo D. Kerekeš.

Priesaikas priėmę Tarybos nariai kartu su Savivaldybės administracijos darbuotojais sugiedojo Lietuvos valstybės himną.

Savivaldybės meras A. Kalnius po oficialių sveikinimų perėmęs pirmininkavimą Tarybos posėdžiui, po pertraukos, paskelbė keletą pareiškimų: dėl Tarybos narių jungimosi į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakciją (frakcijos vadovas – Vaidas Kuprelis), dėl jungtinės „Kretingos krašto“ frakcijos (vadovas – Darius Petreikis), dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (vadovė – Dalia Martišauskienė), dėl Savivaldybės tarybos daugumos – ją sudarys „Kretingos krašto“, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Darbo partijos ir Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio atstovai.

Paskelbtas pareiškimas ir dėl Lietuvos socialdemokratų bei Tvarkos ir teisingumo partijų frakcijos (jos seniūnas – Virginijus Domarkas), Savivaldybės tarybos opoziciją sudarys Lietuvos socialdemokratų ir Tvarkos ir teisingumo partijų frakcijų nariai (vadovas – Virginijus Domarkas).

Šiandien vykusiame posėdyje Savivaldybės Taryba priėmė ir pirmuosius sprendimus. Pasibaigus 2015–2019 metų kadencijos Tarybos įgaliojimų laikui iš užimamų pareigų buvo atleisti Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir jo pavaduotojas Povilas Černeckis, kuriam pavesta laikinai eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, kol bus paskirtas Savivaldybės administracijos direktorius naujai kadencijai.

Mero A. Kalniaus teikimu, suskaičiavus ir patvirtinus slapto balsavimo Tarybos narių rezultatus, Savivaldybės mero pavaduotojo pareigas nuo šiol eis Dangiras Samalius. Tarybos sprendimu posėdyje patvirtintos ir trys politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybės, darbui mero A. Kalniaus komandoje.

 

Daugiau nuotraukų – nuorodoje.

 

Informacinių technologijų skyrius