Vyko Tarptautinei antikorupcijos dienai skirti renginiai

Praėjusį penktadienį, lapkričio 30 d., savivaldybėje vykusiame Antikorupcijos komisijos posėdyje pasveikinti Kretingos rajono mokinių kūrybinių darbų konkurso „Mes – prieš korupciją“ laimėtojai bei juos ruošę pedagogai. Šis konkursas – vienas iš korupcijos prevencijos tema savivaldybės organizuotų renginių, skirtų gruodžio 9-ąją minimai Tarptautinei antikorupcijos dienai.

Jau trečius metus iš eilės, minint šią dieną, Kretingos miesto ir rajono jaunimas kviečiamas dalyvauti piešinių konkurse ir savo darbuose perteikti vizijas, kaip įsivaizduoja teisingo elgesio modelius ir neteisėtus veiksmus.

Šiemet organizuotame konkurse „Mes – prieš korupciją“ dalyvavo septynios savivaldybės teritorijoje veikiančios mokyklos, iš viso gauta septyniolika kūrybinių darbų.

Darbus vertinusi komisija konkurso dalyvius suskirstė į dvi amžiaus kategorijas, iš kurių išrinko laimėtojus. 13–15 metų amžiaus grupėje pirmosios vietos laimėtoja tapo Kretingos Simono Daukanto progimnazijos moksleivė Erika Lėkytė (mokytoja – Živilė Sabaliauskaitė), antrąsias vietas pasidalijo Greta Venclauskaitė iš Salantų meno mokyklos (mokytoja – Ingrida Taujanskienė) ir Simono Daukanto progimnazijos moksleivė Aistė Čekavičiūtė (mokytoja – Živilė Sabaliauskaitė). Trečioji vieta atiteko net trims mokiniams – Agnei Maciūtei iš Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja – Rasa Jurgaitienė), Mykolui Daračiui iš Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro (mokytoja – Indrė Paulienė) bei Simono Daukanto progimnazijoje besimokančiai Kornelijai Jurkaitytei (mokytoja – Živilė Sabaliauskaitė).

Vyresniųjų – 16–19 metų amžiaus – grupėje visas tris laimėtojų vietas pasidalijo Vydmantų gimnazijos moksleiviai, kuriuos konkursui paruošė mokytoja Ramunė Grikštaitė: pirmoji vieta skirta Evelinai Stumbraitei, antroji – Inetai Šimkutei, trečioji – Lukui Stonkui.

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos pirmininko Viliaus Adomaičio, savo darbuose jaunimas parodė, jog supranta, kas yra korupcija ir kokią ji daro žalą valstybės gyvenimui. Džiugina, kad auga sąmoninga jaunoji karta, netoleruojanti korupcijos apraiškų ir keičianti visuomenės požiūrį į šį reiškinį.

Antikorupcijos komisijos pirmininkas V. Adomaitis kartu su administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku, Švietimo skyriaus vedėju Antanu Sungaila bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininku Leonu Barišausku laimėtojams ir juos konkursui paruošusiems mokytojams įteikė simbolinių dovanėlių. Mokinių piešiniai savivaldybės pastate (Savanorių g. 29A, Kretinga, II aukšte) bus eksponuojami dar šią ir ateinančią savaitę.

Vėliau posėdyje dalyvavusiems savivaldybės Tarybos nariams, administracijos darbuotojams, seniūnams ir visuomenės atstovams, savivaldybės administracijos kvietimu atvykęs STT atstovas L. Bariškauskas skaitė pranešimą apie laukiančias naujoves korupcijos prevencijos srityje, apžvelgė STT veiklą, supažindino su visuomenės pasitikėjimo šalies įstaigomis bei institucijomis tyrimo rezultatais, papasakojo apie antikorupcinio švietimo svarbą, kovos su korupcijos reiškiniu kryptis.

Siekiant jaunimui suteikti daugiau žinių apie korupcijos žalą, Kretingos muziejuje lapkričio 23 d. buvo organizuota viktorina „Protų mūšis – 2018“, kurioje dalyvavo penkios mokinių komandos iš Kretingos rajono Salantų, Darbėnų, Vydmantų, Pranciškonų gimnazijų ir VšI Kretingos technologijos ir verslo mokyklos.

Viktorinoje mokiniams buvo paruošti klausimai apie korupciją, pagrindinį valstybės įstatymą – Konstituciją, vietos savivaldą ir kt. Užduotis jaunimui rengė savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė ir vyresnioji bibliotekininkė projektinei veiklai Inga Tirevičiūtė. Geriausiai viktorinoje šįkart sekėsi Pranciškonų gimnaziją atstovavusiai komandai. Visoms renginyje dalyvavusioms jaunimo komandoms, skatinant jų aktyvų dalyvavimą, buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

 ------------------

Jungtinių Tautų iniciatyva Tarptautine antikorupcijos diena paskelbta gruodžio 9-oji. Ši diena skirta atkreipti visuomenės dėmesį į korupcijos problemą ir paskatinti užkirsti jai kelią. Lietuva Jungtinių Tautų konvenciją prieš korupciją pasirašė 2003 m. ir 2006 m. šią konvenciją ratifikavo.
 

 

Informacinių technologijų skyrius