Tarybos nariai apžiūrėjo Kretingoje statomus objektus

Kretingos mieste statomus du svarbiausius objektus – naująjį Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos pastatą bei sporto ir sveikatingumo centrą – šiandien apžiūrėjo ir statybų eigą įvertino Kretingos rajono savivaldybės tarybos nariai.

Tarybos narių pageidavimu savivaldybės mero Juozo Mažeikos kvietimu savo akimis Tarybos nariai pamatė, kaip vyksta prioritetinių, rajonui strategiškai svarbių objektų statyba.

Sporto ir sveikatingumo centro statybos darbus vykdančios bendrovės „LitCon“ statybos vadovas Dmitrij Matvejev susitikime patikino, kad iš šiems metams numatyto finansavimo, t. y. beveik 1,6 mln. eurų, iki metų pabaigos pastato fasado montavimo darbai bus pabaigti 96 proc., neužsandarinta liks tik rytinėje pusėje esančio fasado dalis, kuri paliekama tam, kad į pastato vidų būtų galima įsivežti ir sandėliuoti statybines medžiagas, skirtas vidaus apdailai. Iki šio gruodžio pabaigos taip pat numatoma išbetonuoti grindis bei atlikti dalį mechanikos ir elektros darbų.

Tarybos nariams pasiteiravus apie šio pastato stogo uždengimo darbus, kuriuos vėluojama atlikti dėl šiemet itin užsitęsusių lietingų orų, UAB „LitCon“ atstovai patikino, kad stogas bus uždengtas dar šį mėnesį.

„Nuo 2015 metų gruodžio, kai buvo pradėta sporto ir sveikatingumo centro statyba, iki šių metų pabaigos iš viso į šias statybas bus investuota apie 3 mln. eurų. Iš Valstybės investicijų programos (VIP) sporto ir sveikatingumo centro statybai kitąmet tikimės gauti apie 0,5 mln. eurų. Mūsų siekis – kad naujojo komplekso sporto salė lankytojams duris atvertų 2019 metais, tačiau tą įvykdyti galėtume tik savivaldybei prisidėjus biudžeto lėšomis“, – sakė savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Šiuo metu bibliotekoje vykdomi statybos darbai ir jų eiga Tarybos nariams paliko gana gerus įspūdžius. Šių metų pradžioje iš VIP bibliotekos statybai buvo skirta 250 tūkst. eurų, dar 308 tūkst. eurų papildomai gauti iš šios programos spalio pabaigoje. Savivaldybė, siekdama paspartinti statybas, prisidėjo dar 500 tūkst. eurų.

Rangos darbus vykdančios AB „Panevėžio statybos trestas“ projektų vadovas Dalius Smalakys ir statybos vadovas Antanas Varanauskas Tarybos narius patikino, kad visos šios lėšos iki metų pabaigos bus panaudotos pastato vidaus darbams atlikti: elektros bei kitų vidaus inžinerinių tinklų įrengimui, inžinerinės įrangos įsigijimui, grindų betonavimui, pertvarų įrengimui. Planuojama, kad iki metų pabaigos bus dalinai sutvarkyta ir bibliotekos aplinka, atnaujinta šaligatvio tarp J. K. Chodkevičiaus gatvės ir bibliotekos danga.

Lėšų iš VIP bibliotekos statybai savivaldybė tikisi ir kitąmet – apie 670 tūkst. eurų. Administracijos direktoriaus V. Domarko teigimu, bibliotekos baldams ir technologinei įrangai įsigyti papildomai reikės dar apie 400 tūkst. eurų. „Prašysime tarybos skirti lėšų iš 2018 metų savivaldybės biudžeto, galbūt svarstysime ir apie paskolos ėmimo galimybę kitąmet, kad bibliotekos statyba būtų pabaigta kiek galima greičiau, mūsų siekis – iki 2018 metų pabaigos“, – pabrėžė V. Domarkas.

Po apžiūros Tarybos nariai savivaldybės administracijai išsakė keletą savo pastebėjimų, kurie su statybas vykdančiomis įmonėmis bus aptarti gamybinių susirinkimų metu.

 

 

 

Informacinių technologijų skyrius