Vakcinuoti asmenys taip pat gali užsikrėsti koronavirusu ir jį platinti

Informuojame, kad vakcinos nuo koronaviruso infekcijos apsaugo nuo simptominės COVID-19 ligos ir, svarbiausia, nuo jos sunkių formų bei mirties. Tačiau paskiepyti žmonės gali užsikrėsti ir nejausti jokių infekcijos požymių, bet kurį laiką būti viruso nešiotojais ir platinti virusą kitiems asmenims.

Tikimybė paskiepytiems užsikrėsti koronaviruso infekcija ir platinti virusą yra ženkliai mažesnė, bet ji išlieka. Todėl net ir paskiepytiems žmonėms, ypač bendraujant su didesnės rizikos neskiepytais asmenimis, rekomenduojama laikytis apsaugos priemonių, saugaus atstumo nuo kitų, vengti kontaktų, nuolat plauti rankas, tinkamai ir saugiai dėvėti veido kaukę.

Imunologai akcentuoja, kad vakcina padeda imuninei sistemai atpažinti koronavirusą ir jį sunaikinti, neleidžiant sukelti simptominės ligos, o jei susergama, apsaugant nuo sunkios ligos eigos bei mirties. Tačiau vakcina gali nesukelti pakankamai efektyvaus gleivinių imuninio atsako. Dėl to, virusui patekus į kvėpavimo takus, jis kurį laiką gali juose daugintis bei būti platinamas ir kelti pavojų aplinkiniams. 

Šios dienos duomenimis, Kretingos rajone vakcinuoti 17 757 gyventojai, tai sudaro 47,6 proc. visų gyventojų.

Susiję skelbimai