Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete vyko diskusija dėl Covid-19 sergančių ligonių perkėlimo

Gegužės 26 d. Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto posėdyje buvo keliamas klausimas dėl Covid-19 liga sergančių pacientų perkėlimo iš Kretingos ligoninės į Klaipėdos universitetinę ligoninę. Klausimą kėlęs komiteto pirmininkas Juozas Mažeika pabrėžė, kad paskutiniais duomenimis mūsų rajono ligoninėje yra 18 pacientų, sergančių Covid-19, iš kurių 13 reikalingas deguonis. Šiuo metu Kretingos ligoninė priima ir gydo naujus ligonius, kuriems, diagnozavus Covid-19 ligą, jie neperkeliami tolimesniam gydymui į artimiausią specializuotą infekcinių ligų ligoninę, kurioje turėtų būti gydomi.

Komiteto narė Augenija Juknevičienė atkreipė dėmesį, kad Kretingos ligoninė nėra pritaikyta infekcinių ligų gydymui ir tokio skyriaus neturi. Įkūrus laikiną skyrių Covid-19 ligai gydyti, ligoninės vadovybė susiduria su medikų stygiumi, nes turi suformuoti papildomas pamainas ir negali teikti pilnai tų paslaugų, kurias turi teikti, bei patiria papildomų kaštų asmens apsaugos priemonių naudojimui bei darbo užmokesčio priedams išmokėti. Žmonės, bijodami užsikrėsti Covid-19 liga, vengia važiuoti gydytis į ligoninę, taip, galimai, uždelsdami kitų ligų gydymą.

Komiteto nariai, ieškodami galimybių užtikrinti Kretingos rajono gyventojams gydymo paslaugas, pasiūlė merui Antanui Kalniui dėti pastangas, kad Covid-19 sergančių pacientų iškėlimas į Klaipėdos universitetinę ligoninę vyktų kuo sparčiau. Administracijos direktoriui Egidijui Viskontui užsiminus, jog sprendimo priėmimą galėtų pagreitinti Sveikatos apsaugos ministerijos įsikišimas, komiteto pirmininkas Juozas Mažeika, kartu su komiteto pavaduotoju Valerijonu Kubiliumi, pasiūlė merui kreiptis į Seimo narį Antaną Vinkų, kuris šioje situacijoje galėtų pagelbėti.

Meras sutiko su komiteto vadovų išreikštu prašymu ir nedelsdamas įsipareigojo įvykdyti Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komitete suformuotą užduotį bei savo ruožtu informuoti sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį ir viceministrus.

Susiję skelbimai