Siekiama plėsti sveikatos priežiūros paslaugas kaimiškose vietovėse

Kretingos rajono savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto nariai išvažiuojamojo posėdžio metu lankėsi Skuodo rajono savivaldybės Mosėdžio pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Kretingos rajono savivaldybė siekia plėsti sveikatos priežiūros paslaugas kaimiškose vietovėse – ten, kur nėra ambulatorijų ir mobiliųjų punktų, tad patirties sėmėsi iš kaimynų, kurie ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikia jau ne vienerius metus.

„Šiuo metu ne visose Kretingos rajono gyvenvietėse veikia mobilieji punktai ar ambulatorijos. Tačiau svarbu, kad gydymo paslaugas arčiau namų gautų kuo daugiau rajono gyventojų. Kaimynų geroji patirtis ir mus skatina veikti, tobulėti. Todėl ieškome galimybių ateity medicinines paslaugas plėsti į rajono kaimiškąsias vietoves“, – sakė Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Jolanta Girdvainė.

Mosėdžio PSPC direktorius Vilius Lukas aprodė moderniai įrengtas patalpas, prieš pusmetį savomis lėšomis suremontuotą slaugos korpusą. Įstaiga yra įsigijusi naują elektrokardiografą, magneto terapijos, ultragarso, limfodrenažinio masažo ir kitus apartus. Pas pacientus, kurie yra prisirašę prie Mosėdžio PSPC,  pagal poreikį gali atvykti bendrosios praktikos slaugytojos, bendrosios praktikos slaugytojo padėjėjos, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas, o kartą per mėnesį – ir šeimos gydytojas. Jei reikia, pacientas yra atvežamas į patį PSPC, įstaiga  šiuo metu turi 5 automobilius. Visos paslaugos, išskyrus papildomas, yra nemokamos.

Įstaiga įvairiomis skatinimo priemonėmis yra prisiviliojusi rezidentų, kurie Mosėdyje dirba nuo vieno iki trijų mėnesių.

Anot V. Luko, būna pacientų, kurie į namo atvykstančius medicinos darbuotojus iš pradžių žiūri nepatikliai, tačiau vėliau susidraugauja, pajaučia naudą ir laukia kiekvieno vizito. Šių paslaugų didžiausia nauda ta, kad į pacientų iškvietimus ar pablogėjusią sveikatos būklę ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikianti komanda reaguoja operatyviai, kai įprastai vizito pas šeimos gydytoją tektų palaukti  ilgiau.

Susiję skelbimai