Ekstremalių situacijų komisija pasiūlė keisti darbo tvarką

Kretingos rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisija trečiadienį įvykusiame posėdyje įvertino pateiktus epidemiologinės situacijos rajone rodiklius, gydymo įstaigų pasirengimą teikti gydymo paslaugas sergantiems COVID-19 liga ir numatė rekomendacijas sergamumo plitimo suvaldymui.

Ekstremalių situacijų komisijos vadovas, administracijos direktorius Egidijus Viskontas akcentavo nerimą keliančius didėjančius ligos atmainų skaičius ir lėtėjančius besivakcinuojančių tempus. Kretingos rajone paskiepyti 17 651 gyventojai, tai sudaro 47,3 proc. visų gyventojų. Aktyviausiai skiepijasi Vydmantų ir Kretingos miesto seniūnijų gyventojai, atitinkamai tai sudaro 45,8 proc. ir 45,3 proc., mažiausiai aktyvūs yra Kūlupėnų seniūnijos gyventojai, kurių pasiskiepijusių yra tik 32 proc.

„Savivaldybės administracijai itin svarbu tarp ekstremaliosios situacijos valdymo priemonių išlaikyti medicinos paslaugų teikimo, ūkinės veiklos, viešųjų ir administravimo paslaugų prieinamumą“, – teigė E. Viskontas.

Komisijos narys, Savivaldybės tarybos narys Konstantinas Skierus, atsižvelgdamas į anksčiau Vyriausybės taikytus pandemijos suvaldymo metodus, pasiūlė Savivaldybės administracijos ir Savivaldybės įmonių darbuotojams, atvykstantiems dirbti iš juodosiomis zonomis paskelbtų kaimyninių šalies savivaldybių, dirbti nuotoliniu būdu, taip sumažinant galimybę viruso plitimui mūsų rajone. Politiko teigimu, toks apribojimas būtų taikomas tik asmenims, neturintiems Galimybių paso.

„Komisija šiam pasiūlymui pritarė, nes darbo kolektyvuose šitaip valdyti pandemiją rekomenduoja ir Vyriausybė. Tačiau vėlesnėse diskusijose buvo prieita išvados, kad nevakcinuoti ir Galimybių paso neturintys darbuotojai aplinkiniams užkrato grėsmę kelia nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos.

Dabar jau pradėtas ruošti įsakymas, kuriuo Savivaldybės administracijoje ir Savivaldybės įmonėse laikinai bus keičiama darbo tvarka – nuotoliniu būdu bus privaloma dirbti visiems, neturintiems Galimybių paso“, – paaiškino Savivaldybės administracijos vadovas.

Naujausiais duomenimis sergamumas koronaviruso infekcija mūsų rajone tebeauga: anksčiau buvo fiksuojama 214 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o pastarųjų dienų duomenimis šis rodiklis ženkliai padidėjo ir siekia 383,2 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

„Dominuojant „Delta“ atmainai užkrečiamumas yra ženkliai didesnis, tačiau vakcinuoti asmenys koronaviruso infekcija perserga lengvesne forma. Kad iš vakcinuotų asmenų per praėjusią savaitę į ligoninę paguldytas tik vienas kitas“ – komisijos narius patikino Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Klaipėdos departamento Kretingos skyriaus vedėja Dalia Jociuvienė.

Atsiradus būtinybei testuotis nevakcinuotiems asmenims, rajone susiduriama ir su kita problema. Pasak Kretingos pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiojo gydytojo Arno Juškio, darbo dienomis kasdien yra mažiausiai 85 vietos testavimui. Antradieniais ir ketvirtadieniais numatyta 40 papildomų vietų, tačiau padidinus jų skaičių, užsiregistruoja Klaipėdos ir aplinkinių miestų gyventojai, o kretingiškiams vietų nebelieka.

Paslaugas dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) organizuojanti VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė 2021 m. rugpjūčio 12 d. nusprendė, kad sveikatos priežiūros paslaugų dėl COVID-19 (koronaviruso infekcijos) teikimas Klaipėdos ir Tauragės apskrityse atnaujinamas ir VšĮ Kretingos ligoninėje, kuri jau susiduria su ligonių, sergančių COVID-19 liga, antplūdžiu.

Čia guldomi ne tik koronavirusu sergantys Kretingos rajono, bet ir Palangos miesto gyventojai. VšĮ Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė pagrįstai nerimauja, kad ligoninės skyriai greitu metu taps perpildyti, nes ir karščiuojantys pacientai bei turintys kitų COVID-19 ligai būdingų požymių atvyksta į Kretingos ambulatoriją.

Įvertindamas VšĮ Kretingos ligoninės galimybes ir prioritetą teikdamas Kretingos rajono gyventojų gydymo paslaugų užtikrinimui, E. Viskontas nurodė, kad būtina šią problemą spręsti su Klaipėdos universitetine ligonine, nes kretingiškiai turi turėti teisę į gydymo paslaugas, o vietų skaičius Kretingos ligoninėje ribotas ir jos sparčiai užpildomos dėl sergančiųjų skaičiaus.

Susiję skelbimai