Alytaus miesto teatro spektaklis „Žydiška gatvelė“

2023-09-22 18:00
Salantų kultūros centras

Spektaklis, paremtas lietuvių ir žydų folkloru. Komiškos gyvenimo scenos, lydimos liaudies humoro ir autentiškų žydų šokių ir dainų kuria spalvingą dviejų tautų ilgamečio sugyvenimo paveikslą. Šalia augusių jaunuolių, lietuvių mergaitės ir žydų bernelio, meilės istoriją lydintys muzikiniai kūriniai kurs nuotaiką, kurioje atsiskleidžia Lietuvos žydų puoselėjamas paveldas ir lietuvių noras suprasti ir įvertinti kitos tautos subtilybes.

Spektaklyje šalia Alytaus miesto teatro aktorių matome beveik 50 metų veikiančio, bene vienintelio Europoje populiarinančio nykstančią jidiš kultūrą, Lietuvos žydų dainų ir šokių ansamblio „Fajerlech“ dalyvius.

„Žydiška gatvelė“ – pilna gyvybės, vilties ir tikėjimo sala, kurioje dviejų įsimylėjėlių istorija dar labiau išryškina bei stiprina pasitikėjimą pamatinėmis lietuvių ir žydų tautos vertybėmis, parodo ir palygina dviejų tautų kultūrų panašumus ir skirtumus.

Režisierius: Albertas Vidžiūnas

Ansamblio vadovė: Larisa Vyšniauskienė

Dailininkas: Kęstutis Vaičiulis

Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė

Video projekcijų autorius: Alius Mikelionis

Vaidina: Erika Jasinskaitė - Salickienė, Božena Aleksandrovič, Eglė Juškaitė, Tomas Pukys, Vidas

Vaškius, Vincas Vaičiulis, Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas

Trukmė: 50 min.

Renginys nemokamas.

Salantų kultūros centro įgyvendinamo projekto „Praeities atspindžių beieškant: Salantų krašto kultūros paveldo sklaida“ renginys. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Kretingos rajono savivaldybė.

Susiję skelbimai