Senosios Įpilties kaimo bendruomenę subūrė mėlynių šventė

Kasmet, vasarai įpusėjus ir prisirpus mėlynėms, į savo šventę renkasi Senosios Įpilties ir jos apylinkių žmonės. „Prisirpo mėlynės“ – taip savo kaimo vasaros šventę pavadinę įpiltiškiai liepos 16 dieną susiėjo 5-ąjį kartą.

Šiame Kretingos rajono kaime įsikūrusios bendruomenės pirmininkė Birutė Stalmokienė pasidžiaugė, kad Senąją Įpiltį supantys miškai plačiai garsėja gėrybių gausa ir jau tapo įprasta liepos mėnesį, prisirpus mėlynėms, gimtinėje sulaukti vis daugiau iš svetur sugrįžtančių kraštiečių, norinčių susitikti su draugais, pasidalyti šiandienos džiaugsmais ir šiltais prisiminimais.

„Mėlynių šventė leidžia parodyti, kuo gyvena įpiltiškiai ir kuo mūsų kaimas išsiskiria iš kitų. Džiaugiamės, kad šiųmetiniame mėlynių turgelyje iš tolimesnių vietovių suvažiavę svečiai galėjo įsigyti ne tik šių, daug sveikatai naudingų savybių turinčių, uogų, bet ir kitų miško gėrybių – voveraičių, naminių sūrių, paragauti garsiųjų, čia pat vietoje šeimininkių išvirtų, virtinukų, mėlynėmis pagardintų saldžių pyragėlių“, – pasakojo bendruomenės pirmininkė B. Stalmokienė.

Oficialioji šventės dalis, kaip įprastai, prasidėjo Senosios Įpilties himnu, po jo – į mėlyną pasaką susirinkusiuosius pakvietė vaikų dramos būrelio „Impiltukai“ aktoriai. Šventės dalyvius ir sumanytojus su pirmu gražiu jubiliejumi sveikino ir džiugių bendrystės akimirkų linkėjo Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Tarybos narys Vytautas Ročys, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Kretingos rajono kultūros centro direktorius Pranas Razmus, Kultūros skyriaus vedėja Reimunda Ruškuvienė, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, žemaitiška tarme į susirinkusiuosius kreipėsi ir bene vienintele tokia švente respublikoje pasidžiaugė Skuodo rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Levutė Staniuvienė. Šiltų žodžių darbštiems Senosios Įpilties kaimo žmonėms negailėjo ir Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, Klaipėdos universiteto docentas, ilgametis Teatro katedros vadovas Gediminas Šimkus, pasidžiaugę, kad šis jubiliejus dar labiau subūrė bendruomenę.

Aktyviausiems Senosios Įpilties bendruomenės nariams – Danutei Bružienei, Mindaugui Razmai, Adomui Stonkui, Jeronimui Tarvydui ir Arūnui Kaubriui – buvo įteiktos Savivaldybės mero Juozo Mažeikos padėkos. Senosios Įpilties bendruomenės pirmininkė Birutė Stalmokienė ir buvęs ilgametis Darbėnų seniūnijos seniūnas Edvardas Tadevušas Stalmokas šventės metu pasveikino šešiasdešimtąsias – deimantinių – vestuvių metines švenčiančius įpiltiškius Konstanciją ir Valerijų Tarvydus.

Gana greitai įpiltiškių ir šio kaimo svečių buvo išsidalintas ir vienas šių metų šventės akcentų – įspūdingas, skaičiaus „penki“ formos aguonų pyragas. Šventės dalyvius dainomis džiugino Kretingos rajono kultūros centro Senosios Įpilties skyriaus liaudiška kapela „Piliakalnis“, Kartenos skyriaus postfolkloro grupė „Vo tep“, Skuodo rajono kultūros centro Lenkimų skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Armonikieriai“ ir moterų ansamblis „Svaja“ iš Daukšių, merginų grupė „Sirenos“ ir vaikinų grupė „E. G. O“.

Mėlynių šventėje susitikę kraštiečiai dar ilgai dalijosi prisiminimais ir kalbėjosi apie nuveiktus darbus, ateities planus, ištvermingiausieji šventės dalyviai savo jėgas išbandė sportinėse rungtyse, vėliau – linksminosi gegužinėje su grupe X-BAND. Šventę vainikavo vėlų vakarą dangų nušvietę spalvingi fejerverkai.

„Ši mūsų šventė jau peržengė rajono ribas, kiekvienais metais ji vis įdomesnė, įvairesnė ir pritraukianti vis daugiau norinčių joje dalyvauti“, – pasidžiaugė B. Stalmokienė, padėkojusi visiems, prisidėjusiems prie jos organizavimo, ir kartu padedantiems puoselėti šį, vaizdinga gamta apsuptą, kraštą, kurti draugišką aplinką iš toliau atvykstantiesiems.

 

Daugiau nuotraukų - galerijoje.