Aplinkos apsauga

Bus stiprinama atliekų tvarkymo kontrolė

Siekiant aptarti problemas, su kuriomis susiduria SĮ „Kretingos komunalininkas“, kaip atliekų surinkėjas, ir padiskutuoti apie galimus jų sprendimus Kretingos rajono savivaldybėje birželio 29 dieną buvo organizuotas pasitarimas su seniūnais ir atsakingų administracijos skyrių specialistais.  Išsamiau »

Rūšiuoju plastiko atliekas – rūpinuosi gamtos ateitimi

Žiedinės ekonomikos dokumentuose numatyta, kad 2030 m. turi būti perdirbta 70% į ES rinką išleidžiamų pakuočių. Plastiko pakuotėms numatytas 55% perdirbimo tikslas. Kviečiame pažiūrėti pagal suderintą su savivaldybėmis VšĮ „Gamtos ateitis“ visuomenės švietimo programą infografinį video „Rūšiuoju plastiko atliekas – rūpinuosi gamtos ateitimi!”

 

Susipažinkite su pakuočių atliekų rūšiavimu

VšĮ „Gamtos ateitis“, prisidėdama prie gyventojų švietimo, pakuočių atliekų rūšiavimo ir tvarkymo, domėjosi dažniausiai pasitaikančiomis problemomis, kurios iškyla savivaldybėse. Viena dažniausių – neteisingas atliekų rūšiavimas, todėl kviečiame susipažinti su parengtu video, kuriame pristatomi teisingi atliekų rūšiavimo būdai ir dažniausios klaidos.  Išsamiau »

Atliekų pridavimo vietos bei tvarkytojai vienoje svetainėje atliekos.lt

   Išsamiau »

Aplinkos apsaugos institutas kartu su savivaldybe įgyvendina projektą atliekos.lt. Tai internetinė svetainė skirta visiems Lietuvos gyventojams, įmonėms bei organizacijoms, kurioje teikiama informacija apie visų rūšių atliekas, jų pridavimo galimybes ir tvarkymą.

Prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau šeštus metus kviečia gyventojus saugoti savo aplinką. Šiuo projektu siekiama, kad elektronikos, nešiojamų baterijų, autoservisų atliekos nebūtų šalinamos su kitomis atliekomis, sumažėtų aplinkos tarša.  Išsamiau »

Dalijami plastiko antrinių žaliavų ir pakuočių rūšiavimo konteineriai

SĮ „Kretingos komunalininkas“ informuoja, kad yra gauti plastiko antrinių žaliavų ir pakuočių rūšiavimo konteineriai, kurie yra dalijami Kretingos miesto individualių valdų savininkams.  Išsamiau »

„Mes rūšiuojam. Vasara“ ieško ambasadorių Kretingos rajono savivaldybėje

Gegužės viduryje startuojantis aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia visas Kretingos rajono savivaldybės bendruomenes, organizacijas ir įstaigas prisijungti rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir keisti juos į įvairiausius prizus, keliones, ekskursijas.  Išsamiau »

Pranešimas apie priimtą sprendimą dėl strateginio pasekmių aplinkai vertinimo

Informacinis pranešimas apie Kretingos rajono savivaldybės priimtą sprendimą dėl Kretingos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo 2014-2020 m. plano strateginio pasekmių aplinkai vertinimo

Informuojame, kad Kretingos rajono savivaldybė administracija, esanti adresu: Savanorių g. 29A, Kretinga (tel. (8 445) 53141, faks. (8 445) 52448, el. paštas savivaldybe [at] kretinga [dot] lt, interneto svetainės adresas www.kretinga.lt), parengė Kretingos rajono savivaldybės atliekų tvarkymo 2014–2020 m. planą (toliau – Planas). Plano tikslas – nustatyti savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimo priemones, kurios užtikrintų aplinkosaugos, techninius-ekonominius ir higienos reikalavimus atitinkančios viešosios komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos pasiūlą visiems savivaldybės teritorijoje esantiems asmenims. Šis Planas atnaujina Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2011 m. rugsėjo 29 d. sprendimu Nr. T2-350 patvirtintą 2011–2020 m. Kretingos rajono savivaldybės komunalinių atliekų tvarkymo planą.  Išsamiau »

Nuotekų dumblo panaudojimas tręšimui

Kretingos miesto nuotekų valykloje per metus susidaro apie 800 tonų nusausinto dumblo. Dumblo sudėtyje yra didelis biogeninių medžiagų kiekis: bendro azoto (N) - nuo 80 iki 110 g/kg, bendro fosforo (P) - nuo 27 iki 34 g/kg. Nusausintas Kretingos nuotekų valykloje dumblas yra pastos pavidalo, kaupiamas dumblo sandėliavimo aikštelėse. Vadovaujantis normatyviniu dokumentu „Nuotekų dumblo naudojimo tręšimui bei rekultivavimui reikalavimai“ LAND 20-2005, Kretingos miesto nuotekų valymo įrenginiuose nusausintą dumblą galima panaudoti žemės ūkyje laukų tręšimui, energetinių kultūrų (greitai augančių želdinių, kurių paskirtis – biokuro gamyba) auginimui, nederlingam dirvožemiui bei pažeistoms teritorijoms (karjerams, išeksploatuotiems durpynams, likviduojamiems sąvartynams, kelių sankasoms ir pan.) rekultivuoti. Žemės tręšimas nuotekų dumblu – paplitęs reiškinys. Tačiau dėl dumble esančių sunkiųjų metalų jis yra ribojamas ir reguliuojamas, atsižvelgiant į tų metalų koncentracijas.  Išsamiau »

Surinktas turinys