Aplinkos apsauga

Sudėvėtas padangas galima priduoti neteršiant aplinkos

Artėjant metui, kai vasarines transporto priemonių padangas reikės pakeisti žieminėmis, raginame gyventojus, automobilių remonto įmones, padangų gamintojus ir platintojus pasirūpinti, kad naudojimui nebetinkamos padangos nebūtų išmetamos prie buitinių atliekų konteinerių, pakelėse, pamiškėse ar kitose panašiose vietose.  Išsamiau »

Kviečiami registruotis ketinantieji dalyvauti rengiant Europos atliekų mažinimo savaitę

Aplinkos ministerija kviečia visus, kam rūpi mažinti atliekų gausą, – valstybės institucijas, valstybines ir privačias įmones, mokslo ir švietimo įstaigas, bendruomenes, pavienius gyventojus – jau pradėti ruoštis Europos atliekų mažinimo savaitei ir joje dalyvauti.

Ši Europos šalyse, tarp jų ir Lietuvoje, vienu metu rengiama kampanija vyks, kaip ir kasmet, lapkričio 17–25 d. Šiemet daugiausia dėmesio bus sutelkta kovai su augančia aplinkos tarša vienkartinio plastiko gaminiais.  Išsamiau »

Sosnovskio barščio (Heracleum sosnowskyi) naikinimas taikant naują integruotą naikinimo metodą

Šiuo metu Sosnovskio barščio naikinimui dažniausiai naudojami herbicidai su glifosato veikliąja medžiaga, tačiau pagrindinis šio naikinimo trūkumas – sunaikinami visi nupurkštame plote esantys augalai ir atsilaisvinusiame plote pirmiausiai pradeda dygti Sosnovskio barščio individai, todėl susiformuoja tankus jų sąžalynai. Sudygus naujiems Sosnovskio barščio augalams, būtina ir vėl juos naikinti – tol kol išnaudojamas sėklų bankas dirvožemyje. Todėl naikinimo kaštai padidėja ir trunka ilgai (priklausomai nuo gamtinių, techninių aplinkybių, profesionalumo).  Išsamiau »

Pakuočių rūšys

Pakuotės yra skirstomos pagal įvairius kriterijus: pagal paskirtį, pagal sudėtį, pagal naudojimo dažnumą, pagal medžiagą, iš kurios pagamintos.

Pakuočių rūšys

Kaip teisingai rūšiuoti atliekas

Dažnai susimąstome apie tai, kaip reikėtų keisti savo įpročius – tinkamai maitintis, pradėti sportuoti, daugiau laiko būti gamtoje ir pan. Ar ne pats laikas būtų pagalvoti apie mus supančią aplinką ir pradėti rūšiuoti?

 

Kaip teisingai rūšiuoti atliekas?

Patvirtintos naujai įrengiamų požeminių komunalinių atliekų konteinerių aikštelių schemos

Informuojame, kad Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. spalio 5 d. įsakymu Nr. A1-856 buvo patvirtinta 13 naujai planuojamų įrengti požeminių konteinerių aikštelių schemų. Aikštelių vietas buvo siekiama parinkti tokias, kur ir dabar yra pastatyti bendrieji konteineriai – kad gyventojams, nešantiems išmesti šiukšles, nereiktų keisti įpročių. Tačiau kai kurios vietos buvo keičiamos dėl požeminių komunikacijų, trukdančių įrengti požeminius konteinerius.  Išsamiau »

Informacija apie bendruosius pakuočių ženklinimo reikalavimus

Bendrieji pakuočių – plastikų, popieriaus ir kartono, metalų, medienos, tekstilės, stiklo, taip pat kombinuotos pakuotės ženklinimo reikalavimai yra nustatyti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklėse, patvirtintose LR Aplinkos ministro 2002 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 348.

Kviečiame daugiau sužinoti apie tai!

 

Bendrieji pakuočių ženklinimo reikalavimai

Pakeistas asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimo grafikas

 

Iš Kretingos rajono gyventojų, pateikusių prašymus iki 2018 m. kovo 31 d., asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimas bus tęsiamas tokiu grafiku:  Išsamiau »

Už tinkamą atliekų tvarkymą esame atsakingi visi

Pastaruoju metu iš atliekas Kretingos mieste surenkančios įmonės „Kretingos komunalininkas“ vis dažniau sulaukiame pranešimų apie tai, kad kai kuriuose daugiabučių namų kiemuose teritorija aplink konteinerius virsta sąvartynais. Buityje nebenaudojamus daiktus, statybines atliekas ar tiesiog iš rūsio išneštus senus stiklainius gyventojai sukrauna šalia pastatytų komunalinių atliekų konteinerių. Neretai tokie netvarkingai sudėti stiklainiai sudūžta, o išsiliejusiu turiniu paliekama pasirūpinti „Kretingos komunalininkas“ darbuotojams.  Išsamiau »

Surinktas turinys