Aplinkos apsauga

Atliekų rūšiavimo taisyklės: ką privalote žinoti?

Rūšiavimas yra pagrindinė veikla, kuria kiekvienas galime prisidėti prie švaresnės aplinkos ir ekologiškesnės ateities kūrimo. Tačiau, daugelis gyventojų neretai sudvejoja: į kurį konteinerį reikėtų išmesti vienas ar kitas išrūšiuotas atliekas. Tad kaipgi rūšiuoti teisingai?  Išsamiau »

Parengtas rekultivavimo darbų Naujosios Įpilties kaime, Darbėnų seniūnijoje projektas

Kviečiame susipažinti su rekultivavimo darbų Naujosios Įpilties kaime, Darbėnų seniūnijoje projektu. Šiuo projektu pažeista teritorija bus rekultivuota į vandens telkinį.  Išsamiau »

Sudėvėtas padangas galima priduoti neteršiant aplinkos

Artėjant metui, kai vasarines transporto priemonių padangas reikės pakeisti žieminėmis, raginame gyventojus, automobilių remonto įmones, padangų gamintojus ir platintojus pasirūpinti, kad naudojimui nebetinkamos padangos nebūtų išmetamos prie buitinių atliekų konteinerių, pakelėse, pamiškėse ar kitose panašiose vietose.  Išsamiau »

Sosnovskio barščio (Heracleum sosnowskyi) naikinimas taikant naują integruotą naikinimo metodą

Šiuo metu Sosnovskio barščio naikinimui dažniausiai naudojami herbicidai su glifosato veikliąja medžiaga, tačiau pagrindinis šio naikinimo trūkumas – sunaikinami visi nupurkštame plote esantys augalai ir atsilaisvinusiame plote pirmiausiai pradeda dygti Sosnovskio barščio individai, todėl susiformuoja tankus jų sąžalynai. Sudygus naujiems Sosnovskio barščio augalams, būtina ir vėl juos naikinti – tol kol išnaudojamas sėklų bankas dirvožemyje. Todėl naikinimo kaštai padidėja ir trunka ilgai (priklausomai nuo gamtinių, techninių aplinkybių, profesionalumo).  Išsamiau »

Pakuočių rūšys

Pakuotės yra skirstomos pagal įvairius kriterijus: pagal paskirtį, pagal sudėtį, pagal naudojimo dažnumą, pagal medžiagą, iš kurios pagamintos.

Pakuočių rūšys

Kaip teisingai rūšiuoti atliekas

Dažnai susimąstome apie tai, kaip reikėtų keisti savo įpročius – tinkamai maitintis, pradėti sportuoti, daugiau laiko būti gamtoje ir pan. Ar ne pats laikas būtų pagalvoti apie mus supančią aplinką ir pradėti rūšiuoti?

 

Kaip teisingai rūšiuoti atliekas?

Informacija apie bendruosius pakuočių ženklinimo reikalavimus

Bendrieji pakuočių – plastikų, popieriaus ir kartono, metalų, medienos, tekstilės, stiklo, taip pat kombinuotos pakuotės ženklinimo reikalavimai yra nustatyti Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklėse, patvirtintose LR Aplinkos ministro 2002 m. birželio 27 d. įsakymu Nr. 348.

Kviečiame daugiau sužinoti apie tai!

 

Bendrieji pakuočių ženklinimo reikalavimai

Pakeistas asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimo grafikas

 

Iš Kretingos rajono gyventojų, pateikusių prašymus iki 2018 m. kovo 31 d., asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimas bus tęsiamas tokiu grafiku:  Išsamiau »

Už tinkamą atliekų tvarkymą esame atsakingi visi

Pastaruoju metu iš atliekas Kretingos mieste surenkančios įmonės „Kretingos komunalininkas“ vis dažniau sulaukiame pranešimų apie tai, kad kai kuriuose daugiabučių namų kiemuose teritorija aplink konteinerius virsta sąvartynais. Buityje nebenaudojamus daiktus, statybines atliekas ar tiesiog iš rūsio išneštus senus stiklainius gyventojai sukrauna šalia pastatytų komunalinių atliekų konteinerių. Neretai tokie netvarkingai sudėti stiklainiai sudūžta, o išsiliejusiu turiniu paliekama pasirūpinti „Kretingos komunalininkas“ darbuotojams.  Išsamiau »

Surinktas turinys