Rajono tarnybos šaltajam metų periodui pasirengusios

Kretingos rajono savivaldybėje lapkričio 9 dieną sušauktas planinis Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame su atsakingų rajono tarnybų, įstaigų ir seniūnijų atstovais aptarti pasirengimo šaltajam metų periodui klausimai.

Posėdžiui pirmininkavęs Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis kiekvieno jame dalyvavusio šilumos, vandens tiekimo, komunalinių tarnybų, priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų, gydymo įstaigų atstovo teiravosi dėl pasiruošimo bei problemų, su kuriomis jų atstovaujamos tarnybos ar įstaigos dažniausiai susiduria šaltuoju metų laikotarpiu.

UAB Kretingos šilumos tinklų direktoriaus pavaduotojas šilumos realizacijai Tomas Liaučys komisijos narius informavo, kad įmonė šildymo sezonui, kuris šiemet prasidėjo nuo spalio 9 dienos, pasiruošusi: „Kretingos mieste visi šiluminiai punktai paruošti, rezervinio kuro įsigijome pakankamai. Per šiuos metus esame pakeitę apie 1,7 km trasų iš maždaug 20 km, jos išbandytos, tik visų suplanuotų aplinkos sutvarkymo darbų vykdant antrosios katilinės magistralinių šilumos tinklų rekonstrukciją dėl iškritusio itin didelio kritulių kiekio iki metų pabaigos neužbaigsime: dalis darbų bus baigti pavasarį.“.

UAB „Kretingos vandenys“ gamybos vadovas Tomas Lapė patikino, kad visi būtini darbai pasirengti žiemai taip pat atlikti: apšiltinti gręžiniai, patikrinti šildymo kabeliai.

„SĮ „Kretingos komunalininkas“ šiam žiemos periodui įsigijo du naujus smėlio barstytuvus, kurių vienas bus skirtas barstyti miesto gatves, kitas – šaligatvius. Smėlio druskos mišinių taip pat nupirkta. Su parengtu žiemos veiklos planu darbuotojai supažindinti ir pasirengę pavestą darbą atlikti bet kuriuo paros metu“, – sakė direktoriaus pavaduotojas Valerijonas Černeckis. Jis akcentavo, kad pirmiausia valomos ir barstomos didžiausio intensyvumo Kretingos miesto gatvės. Tokia gatvių priežiūros tvarka padeda užtikrinti saugesnį eismą jose.

Seniūnijų seniūnai teigė sudarę sutartis su ūkininkais ir įmonėmis, kad būtų atlikti kelių valymo darbai ir prireikus užtikrinta pagalba gyventojams. Patikino, kad atokesnėse vietovėse gyvenantys vieniši senyvo amžiaus asmenys neliks be priežiūros.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas P. Černeckis, atkreipęs dėmesį į tai, kad stiprūs ir dažni šių metų lietūs daro neigiamą poveikį kelių ir gatvių dangų būklei, paprašė seniūnų dar atidžiau sekti orų prognozes, kad prieš šalčius būtų suspėta išlyginti greideriu pagrindinius žvyruotus seniūnijų kelius.

VĮ „Kelių priežiūra“ Klaipėdos padalinio Kretingos kelių tarnybos vadovas Artūras Meškys posėdyje informavo, kad tarnyba, kaip ir kasmet, žiemai pasiruošusi iš anksto. Į kelius pasirengę išvažiuoti aštuoni barstytuvai, penki greideriai, trys traktoriai su verstuvais, sukaupta pakankamai druskos ir smėlio mišinio keliams barstyti. A. Meškys priminė, kad keliai tvarkomi pagal svarbą: pirmiausiai valomi ir barstomi magistraliniai, krašto ir po to – rajoniniai keliai.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kretingos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Eugenijus Bertašius posėdyje pateikė informaciją apie šiais metais užregistruotus gaisrus ir jų kilimo vietas, atliktus gelbėjimo darbus, akcentavo, kad gyventojams yra išdalinti 95 vnt. dūmų detektorių, atkreipė dėmesį ir į tai, kad tiek vaikai, tiek žvejai, prieš lipdami ant ledo, privalo įsitikinti jo tvirtumu, imtis visų atsargumo priemonių.

Kretingos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Nerijus Ciparis sakė, kad tarnybos technika šaltajam sezonui paruoša. Paprašė seniūnų prižiūrėti kelius iki vandens telkinių ir hidrantų, iš kurių būtų imamas vanduo gaisro metu, bei atkreipė dėmesį, kad reikėtų daugiau informacinių ženklų, kurie ugniagesius gelbėtojus nukreiptų prie vandens telkinių.

Daugiabučius namus Kretingoje administruojančios UAB „Kretingos būstas“ direktorės Jurgitos Trinskienės teigimu, šiemet įmonė įsigijo specialią techniką varvekliams daužyti, kad galėtų operatyviau reaguoti užtikrinant gyventojų saugumą, o, kilus poreikiui, varveklių nudaužymo paslaugą galės suteikti visiems Kretingos gyventojams ir įmonėms.

Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja (savivaldybės gydytoja) Vanda Verbutienė posėdžio dalyvius informavo, kad gripo vakcina rajonui atvežta, šiuo metu nemokamai gali skiepytis sergantys lėtinėmis ligomis, vyresnio nei 65 metų amžiaus žmonės, besilaukiančios moterys, asmens sveikatos priežiūros darbuotojai. Akcentavo, kad siekiant išvengti peršalimo ligų labai svarbi asmens higiena.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Kretingos rajono agentūros bei Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai su pasitarime dalyvavusiais seniūnais aptarė glaudesnio bendradarbiavimo galimybes gyvūnų laikymo ir apsaugos srityje. Posėdžio metu gyventojams dažniausiai iškylančias problemas žiemos sezono metu aptarė ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ atstovas Darius Mažeika. Mero pavaduotoja Danutė Skruibienė pabrėžė, kad rajono švietimo įstaigų vadovai turėtų priminti vaikams apie atšvaitų nešiojimą tamsiuoju paros metu.

Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir sanitarijos skyriaus vedėja Rasmina Beniušienė priminė, kad rajone seniūnijų ir savivaldybės įmonių administracijos atstovai apie sudėtingą kelių būklę turi nuolat informuoti priešgaisrinių tarnybų, greitosios medicinos pagalbos, policijos ir savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir sanitarijos skyriaus darbuotojus, kad sutelkus bendrus resursus galimas ekstremalias situacijas būtų galima likviduoti kuo operatyviau.

 

Informacinių technologijų skyrius