Prasideda naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas

Aplinkosaugos projektas „Mes rūšiuojam“ jau šeštus metus kviečia gyventojus saugoti savo aplinką. Šiuo projektu siekiama, kad elektronikos, nešiojamų baterijų, autoservisų atliekos nebūtų šalinamos su kitomis atliekomis, sumažėtų aplinkos tarša.

Švietimo įstaigose jau prasidėjo naujas projekto „Mes rūšiuojam“ sezonas. Už išrūšiuotas ir priduotas atliekas mokyklos, kaip ir kiekvienais metais, gaus taškus, kuriuos iškeis į įvairias prekes ar paslaugas. Šiemet mokiniai papildomai kviečiami dalyvauti piešinių konkurse ir piešti pagal raktažodžius – „Mes rūšiuojam/elektronika/baterijos“.

Akcijoje „Mes rūšiuojam“ kviečiamos dalyvauti ir įmonės. Jos gali rinkti elektronikos, baterijų atliekas ir kaupti taškus, o iš projekte dalyvaujančių elektriniais įrankiais prekiaujančių, juos remontuojančių ar nuomojančių įmonių bus superkami seni nebenaudojami elektriniai įrankiai.

Aktyvūs, veiklūs bendruomenių gyventojai kviečiami tapti „Mes rūšiuojam“ ambasadoriais ir suvienijant bendruomenę rinkti elektronikos, buitinės technikos, baterijų atliekas, o už sukauptus taškus įsigyti bendruomenei reikalingų prekių ir paslaugų.

Į projektą kviečiami įsitraukti ir automobilių ardymu užsiimantys asmenys. Iš jų bus nemokamai išvežamos neigiamą rinkos vertę turinčios atliekos. Projekte dalyvaujantys transporto priemonių techninę priežiūrą ir remontą vykdantys asmenys bus informuojami apie tinkamą alyvų, vidaus degimo variklių degalų, tepalų, oro filtrų, automobilių hidraulinių (tepalinių) amortizatorių atliekų sutvarkymą, pridavimo galimybes, taip pat geriausiomis sąlygomis bus surenkamos autoservisų atliekos.

Šiame projekte jau dalyvauja 1,4 tūkst. švietimo įstaigų visoje Lietuvoje. Nuo jo pradžios iš švietimo įstaigų surinkta daugiau negu 1511 t elektros ir elektroninės įrangos atliekų bei virš 59 t baterijų atliekų.

Projektą kartu su Kretingos rajono savivaldybe organizuoja Gamintojų ir importuotojų asociacija ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“.

Visa informacija apie projektą „Mes rūšiuojam“ ir skirtingas jo dalis – projekto svetainėje www.mesrusiuojam.lt.