Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Klaipėdos universitetu

Birželio 13 dieną Kretingos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos direktorius Virginijus Domarkas ir Klaipėdos universiteto (toliau – Universiteto) rektorius profesorius habil. dr. Eimutis Juzeliūnas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria bus siekiama stiprinti socialinę partnerystę, panaudojant abiejų šalių potencialą.

Savivaldybėje vykusiame susitikime, kuriame dalyvavo meras Juozas Mažeika, mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila ir Klaipėdos universiteto kancleris Evaldas Lukauskas, pirmiausiai paliesta viena svarbiausių pastarųjų savaičių temų – planuojama aukštųjų mokyklų pertvarka.

Savivaldybės mero J. Mažeikos teigimu, Savivaldybei, kaip ir viso vakarų Lietuvos regiono savivaldybėms svarbu, kad Universitetas, ruošiantis specifinių specialybių studentus ir įsikūręs toje Lietuvos dalyje, kur sutelktas reikšmingas pramonės ir verslo potencialas, sparčiai plėtojamas jūrinis sektorius, išsaugotų savarankiškumą. „Mūsų regionui šis Universitetas yra būtinas, jis turi išlikti, nes kitu atveju Klaipėda būtų stumiama į provincijos lygį. Jūrą turime vienintelę, uostą – taip pat. Blogai, kad bandoma sugriauti tai, kas sėkmingai veikia ir nuolat atsinaujina“, – susitikime kalbėjo J. Mažeika.

Meras taip pat pasidžiaugė, kad Savivaldybės ir Universiteto draugystė tęsiasi jau ne vienerius metus ir ypač glaudžiai bendradarbiaujama su Architektūros, dizaino ir dailės katedra, kurios studentai Savivaldybei pateikia įdomių ir originalių sumanymų, inovatyvių projektų idėjų.

Universitete studijuojančiais jaunuoliais, kurie savo pasirengimu nenusileidžia kitų šalies aukštųjų mokyklų studentams, pasidžiaugė ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas: „Visada noriai priimame Jūsų universiteto paruoštus studentus atlikti praktikos Savivaldybės administracijoje, po kurios jie aktyviai dalyvauja skelbiamuose konkursuose ir kai kurie sėkmingai įsidarbina. Todėl tikimės, kad šis mūsų bendradarbiavimo įtvirtinimas gražią draugystę tik dar labiau suartins bendriems tikslams ir projektams“.

Padėkojęs Savivaldybės vadovams už gerus žodžius, universiteto rektorius E. Juzeliūnas, sakė, jog Universitetas pagal žurnalo „Reitingai“ duomenis, darbdavių vertinimu, užima penktąją vietą tarp kitų šalies valstybinių universitetų pagal studentų pasirengimo lygį, taip pat pristatė kitus šios aukštosios mokyklos pasiekimus bei pasidalijo mintimis apie ateities perspektyvas.

Universiteto ir Savivaldybės planuose numatytas bendradarbiavimas vykdant bendrus mokslo tyrimus, dalyvaujant nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose, organizuojant studentų vykdomus tyrimus bei praktinius darbus, orientuotus į Savivaldybės poreikius.

Savivaldybė priims studentus savanorystės veiklai bei sudarys sąlygas atlikti praktiką, galės siūlyti aktualias baigiamųjų darbų temas, kviestis Universiteto atstovus į organizuojamus susitikimus, seminarus ir konferencijas, įgyvendinti bendrus projektus.

 

 

 Informacinių technologijų skyrius