Startuoja neįgaliųjų vairavimo kursai 2021

Įgyvendinant Neįgaliųjų socialinės integracijos 2021–2023 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. rugsėjo 8 d. įsakymu Nr. A1-817 „Dėl neįgaliųjų socialinės integracijos 2021–2023 metų veiksmų plano patvirtinimo“, 2.1.4 priemonę „Organizuoti neįgaliųjų mobilumo mokymus“, Neįgaliųjų reikalų departamentas finansuoja fizinę negalią turinčių asmenų mokymo vairuoti ir rengimo egzaminui vairuotojo pažymėjimui gauti paslaugas.

Šių paslaugų tikslas – organizuojant mokymo vairuoti ir rengimo egzaminui vairuotojo pažymėjimui gauti paslaugas, atkurti fizinę negalią turinčių asmenų kuo savarankiškesnį mobilumą kasdieniniame gyvenime bei integuojantis į darbo rinką. Siekiama, kad ne mažiau kaip 80 procentų mokymų dalyvių iš pirmo karto gautų galutines teorijos žinių ir vairavimo įgūdžių įskaitas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą bei Neįgaliųjų reikalų departamento administruojamą paslaugą teiks Viešųjų pirkimų įstatymu nustatyta tvarka atrinktas VšĮ „Valakupių reabilitacijos centras“, Kaune, adresu A. Juozapavičiaus pr. 34.

Teisę į mokymus turi judėjimo sutrikimų turintys asmenys, kuriems nustatytas 0-45 procentų darbingumo lygis ir Vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininėje pažymoje (Forma Nr. 083-1/a) nurodytas transporto priemonės pritaikymo apribojimas (taikomi apribojimų kodai 10-43). Paslaugų gavėjai negali būti dalyvavę per pastaruosius 3 metus perkančiosios organizacijos organizuotuose analogiškuose mokymuose, neturi (-ėjo) vairuotojo pažymėjimo ir pagal judėjimo sutrikimo pobūdį gali vairuoti tik transporto priemonę su rankinio valdymo įranga/sistema ar su automatine pavarų dėže ir vairo priedais sutrikusiai griebimo funkcijai kompensuoti (pvz: rankena prie vairo).

Mokymus sudarys 30 akademinių valandų teorijos žinių mokymo (nuotoliniu būdu) ir 40 akademinių valandų praktinio vairavimo įgūdžių mokymo automobiliu su automatine pavarų dėže bei rankinio valdymo įranga. Dalyviams nemokamai bus teikiamos apgyvendinimo arba pavežėjimo paslaugos Kaune.

Dėl išsamesnės informacijos apie mokymų tvarką, sąlygas ir registraciją prašome kreiptis į VšĮ „Valakupių reabilitacijos centras“, tel. (8 5) 247 7451, (8 612) 09926 arba el. paštu [email protected]

 

 

Susiję skelbimai