Rugsėjo 1-ąją vaikai sugrįš į mokyklas mokytis kontaktiniu būdu – ką svarbu žinoti?

Naujų mokslo metų pradžia atrodys kitaip nei praėjusių pabaiga, ugdymas visose rajono švietimo įstaigose vyks kontaktiniu būdu. Tačiau koronaviruso plitimo grėsmės rizika išlieka, todėl viską lems švietimo bendruomenių, mokinių, tėvų, globėjų požiūris į šią infekciją, sugebėjimas valdyti epidemiologinę situaciją, kad būtų užtikrintas saugumas mokyklose ir virusas neplistų, jei tokia grėsmė iškiltų. Iki rugsėjo 1-osios likus mažiau nei savaitei Kretingos rajone pasiskiepiję yra 10,2 proc. 12–15 metų vaikų ir beveik pusė – 47,2 proc. – 16–24 metų jaunuolių. Pamokoms mokyklose vykstant kontaktiniu būdu, klasėje nustačius užsikrėtimo atvejį, pasiskiepijusiems nuo COVID-19 arba turintiems antikūnų, izoliacija nebus privaloma.

Šiuo metu vaikai nuo 12 metų gali būti skiepijami „Comirnaty“ (gam. BioNTech ir„Pfizer“), „Spikevax“ (gam. „Moderna“) vakcina. Paaugliai nuo 12 iki 16 metų skiepui turi atvykti su tėvais arba teisėtu globėju.

„Kadangi sprendimus dėl tokio amžiaus vaikų skiepijimo priima tėvai ir globėjai, mes labai tikimės, kad tėvai, kurie patys pasirinko pasiskiepyti, pasirinks paskiepyti ir vaikus. Tai labai svarbu norint sugrįžti į kontaktinį ugdymą ir saugią mokyklos aplinką“, – sakė Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Asta Burbienė.

Pagal Švietimo, mokslo ir sporto bei Sveikatos apsaugos ministerijų patvirtintą tvarką ikimokyklinis, priešmokyklinis ir pradinis, pagrindinis ir vidurinis ugdymas ateinančiais mokslo metais turi vykti kontaktiniu būdu, laikantis ekstremalių situacijų operacijų vadovo numatytų būtinų ugdymo sąlygų organizavimo ir saugumo priemonių vykdymo.

„Kretingos rajono ugdymo įstaigos jau yra pasiruošusios užtikrinti būtiniausias saugumo priemones. Tai – socialinės distancijos laikymąsi, klasių ir srautų atskyrimą, patalpų vėdinimą ir dezinfekavimą, asmens higienos reikalavimų laikymąsi, kaukių dėvėjimą mokiniams nuo 5–12 klasės“, – informavo Švietimo skyriaus vedėja.

Mokiniams, vykstant į mokyklą autobusu bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones). Kaukių bus leidžiama nedėvėti pradinukams, bei visiems mokiniams ir mokytojams, kai jie sportuoja lauke. Neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei, jiems rekomenduojama nešioti veido skydelį.

Išimtiniais atvejais bus taikomas hibridinis mokymas

„Besigydantiems namie vaikams, kai gydytojų komisija yra paskyrusi mokymą namuose, dalyvaujantiems didelio meistriškumo sportininkų rengimo, tarptautinių dalykinių olimpiadų pasirengimo, tarptautinėse mokinių ar mainų programose, taip pat esantiems izoliacijoje dėl pandemijos bus taikomas nuotolinis arba hibridinis mokymas, naudojant tam reikalingą įrangą, kuri turėtų padėti užtikrinti mokinių mokymą, kai dėl tam tikrų aplinkybių jie negali mokytis kartu su bendraamžiais klasėje ir prie pamokos jungiasi iš namų“, – teigė Švietimo skyriaus vedėja.

Testavimas rajono mokyklose vyks savikontrolės būdu

Mokiniai, Vyriausybės nustatyta tvarka, nepriklausomai nuo epideminės situacijos lygio, Kretingos rajono ugdymo įstaigose galės savanoriškai testuotis savikontrolės būdu, greitaisiais antigenų testais, imant nosies landų ėminį. Siekiant saugios aplinkos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigose, pablogėjus epidemiologinei situacijai bus atliekamas aplinkos paviršių testavimas.

Pagal šių metų kovą nustatytą Vyriausybės tvarką nepasiskiepiję ir nepersirgę švietimo įstaigų darbuotojai, dirbantys kontaktinį darbą, turės prieš grįždami į darbą ir vėliau periodiškai kas 7–10 dienų testuotis.

Kaip vyks neformalusis švietimas?

Veiklos uždarose vietose, laikantis nustatytų saugumo sąlygų, vyks kontaktiniu būdu, kai grupėje iki 30 vaikų. Jei vaikų daugiau – galės dalyvauti tik pasiskiepiję, persirgę arba reguliariai besitestuojantys.

Susiję skelbimai