Pristatyta nepilnamečių nusikalstamumo statistika Kretingos rajone

Šiandien Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje vyko konferencija nepilnamečių nusikalstamumo tema, kurios metu pristatyta nepilnamečių nusikalstamumo statistika Kretingos rajone. Konferencijoje dalyvavo švietimo, socialiniai darbuotojai, policijos pareigūnai, vaiko teisių apsaugos specialistai, seniūnijų atstovai bei kitų institucijų ir organizacijų, dirbančių su nepilnamečiais, atstovai.

„Rajone turime virš 37 tūkstančių gyventojų ir nemažai jaunimo, lyginant su Palanga ar kitais miestais. Visumoje mūsų jaunimas yra šaunus, tačiau turime tokių asmenų, kurie vakarais ar tamsiu paros metu bando pasireikšti. Šiai dienai yra kažkokios naujos tendencijos, kai penktokai, šeštokai čiumpa dažus ir bando save išreikšti Kretingos rajono viešose erdvėse, vieni rašo kažkokius žodžius ant įrenginių, kiti – pasinaudoja filmuose matytais simboliais. Siekiant, kad tai nepasikartotų, kartais užtenka paprasčiausio įspėjimo ar pokalbio, tačiau, deja, ne visada tai suveikia. Manau nukreipti jaunimą teisinga linkme gali sutelktos ir gerai koordinuotos įvairių institucijų pastangos“, – sakė Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Klaipėdos miesto PK Analizės skyriaus specialistė Dovilė Vaitiekūnaitė pristatė nepilnamečių padarytus teisės pažeidimus, kurie buvo užfiksuoti nuo 2021 metų sausio mėnesio iki 2022 metų gegužės mėnesio. Nepilnamečių nusikalstamumo situaciją Kretingos rajone apžvelgusios Klaipėdos miesto PK Analizės skyriaus specialistės teigimu, šiuo laikotarpiu buvo užfiksuoti 105 nepilnamečių padaryti administraciniai nusižengimai. Daugiausiai fiksuota kelių eismo taisyklių pažeidimų, taip pat neraminanti tendencija alkoholio vartojimas – užfiksuoti 22 vaikai vartoję alkoholį, iš kurių 2 į policijos akiratį pateko jau antrą kartą.

Per konferenciją kalbėta apie nepilnamečių baudžiamosios atsakomybės ir konstruktyvaus dialogo su paaugliais ypatumus, kitų institucijų ir organizacijų, dirbančių su nepilnamečiais atstovai dalijosi darbo su jaunimu patirtimi.