Pamatykite: žemaičiai, kasmet vis šiuolaikiškiau pagerbiantys istorines asmenybes

Žmogaus dydžio trimatė holograma, suteikianti galimybę į akis pažiūrėti Motiejui Valančiui, televizijos ekrano vertas filmas apie kunigą, vienuolį ir botaniką Jurgį Ambraziejų Pabrėžą, iš LDK laikų atkurta didžiojo žemaičių karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus karo palapinė – šias tris istorinės asmenybes jungia bendri darbai Žemaitijos miestui – Kretingai.

Kasmet antrąjį birželio savaitgalį ir visą savaitę prieš tai kretingiškiai mini savo miesto gimtadienį. Pernai dėl pandemijos miesto šventę ir tradicinius Šv. Antano atlaidus teko praleisti ir dėl koronaviruso grėsmės masinių renginių atsisakyti. Šiemet kūrybingi pajūrio miesto žmonės ir vėl nustebino vienybe ir originalumu.

Miesto istorija – per modernumą

Pasak Kretingos rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjos Dalios Činkienės, kuri sutelkusi kultūros lauko žmones sudaro miesto šventės programą, „kasmet vyksta ieškojimai, kaip priartinti Kretingos miesto istoriją šių dienų aktualijoms, kad jaunosios kartos žinotų, kokios yra jų šaknys ir tuo natūraliai domėtųsi.“

Šiemet tarp Kretingos miesto šventės renginių – „Baltasis vakaras“, vykęs modernumu didžiausioms Vakarų Europos sostinėms prilygstančios bibliotekos kiemelyje, operetės vakaras grafų Tiškevičių dvaro Žiemos sode, Motiejaus Valančiaus kūryba repo ritmu ir trimatė jo holograma, multiinstrumentininko ir pučiamųjų instrumentų virtuozo Sauliaus Petreikio ir jo grupės „Saulės broliai“ muzika grafų Tiškevičių dvaro verandoje, karvedžio J. K. Chodkevičiaus atminimo pagerbimas daugiau nei 150 kilometrų žygiu žemaitukais iš Kražių į Kretingą, Kretingos rajono Garbės pilietės bei Kretingos rajono savivaldybės kultūros ir meno premijos laureatų iškilminga pagerbimo ceremonija žymiojoje Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje.

Originalūs projektai – jau trečius metus

Jau keletą metų iš eilės Kretingos miestas Lietuvą stebina originaliais ir šiuolaikiškais miesto šventės akcentais. 2018 metais į miesto istorinius pastatus buvo pažvelgta originaliai sukuriant „Miniatiūrinę istorinę Kretingą“, kuomet moksleivių ir jų mokytojų rankomis 3D spausdintuvu, iš molio, bičių vaško, gipso, glazūros, plastiko ir kitų įvairių medžiagų sukurtas sumažintas Kretingos muziejus su žiemos sodu, Pranciškonų vienuolyno pastatų kompleksas, Kretingos Lurdas ir dar šeši žymiausi bei lankomiausi miniatiūriniai Kretingos miesto objektai. O 2019-aisiais jaunos šeimos panoro gyventi Kretingoje išvydę, kiek šiame mieste yra įvairios veiklos vaikams ir kaip talentingai, su meile gimtam miestui ugdoma „Ateities Kretinga“. 2020-aisiais kretingiškiai originaliai paminėjo „Trisdešimtą laisvės vėją Kretingoje“ iškeldami 30 Lietuvos vėliavų skirtingose miesto ir rajono vietose.

Šiųmetės Kretingos miesto šventės originaliausios akimirkos – fotogalerijoje.

Nuotraukos: Media dia

Susiję skelbimai