Oficialu: 2025-aisiais Kretinga taps Lietuvos jaunimo sostine

Kitąmet Kretinga taps Lietuvos jaunimo sostine – trečiadienį paskelbė konkursą „Lietuvos jaunimo sostinė 2025 m.“ organizavusi Jaunimo reikalų agentūra. Tai reiškia, kad ištisus 2025 metus jauni žmonės Kretingos mieste ir rajone bus dar labiau mylimi, pastebimi ir dalyvauti  įdomiausiuose renginiuose kviečiami, patys prisidės prie jų organizavimo.

„Su milžinišku džiugesiu dalinamės, kad 2025 m. Kretinga taps Lietuvos jaunimo sostine. Turėdama šį garbingą titulą, Kretingos rajono savivaldybė sieks strategiškai vystyti faktais ir žiniomis grįstos jaunimo politikos įgyvendinimą, užtikrinti kokybiško darbo su jaunimu plėtrą, plėtoti jaunimo poreikius atliepiančius savanorystės modelius, stiprinti jaunimo organizacijas ir lyderių auginimą. O kur dar visa gausybė diskusijų, koncertų ir kitų pramogų jaunimui bei dirbantiems su jaunimu!“, – trečiadienį pranešė Jaunimo reikalų agentūra.

„Sveikinu pirmiausia jaunimą su iškovotu garbingu titulu – aktyvūs, drąsūs, kūrybingi, novatoriški kretingiškiai jo tikrai nusipelnė, – sakė Kretingos rajono meras Antanas Kalnius. – O kitąmet Kretingoje ketiname ne tik įgyvendinti suplanuotas jaunimo sostinės programos veiklas, bet ir ta proga, pritarus rajono Tarybai, įrengti pirmąjį regione kalnų dviračių parką. Taigi, jaunimui Kretingoje atsiras dar daugiau užsiėmimų.“

Lietuvos jaunimo sostinė – tai pirmoji tokio pobūdžio iniciatyva Lietuvoje, skirta šalies savivaldybėms bei jose gyvenančiam jaunimui. 2025 m. Lietuvos jaunimo sostinės titulą Kretinga pelnė nurungusi 12 kitų Lietuvos savivaldybių ir Jaunimo reikalų agentūros sprendimu jį perims iš pernai pirmąja jaunimo kultūros sostine tapusios Marijampolės.

Kretingos, Lietuvos jaunimo sostinės, programos veiklos bus orientuotos į jaunimo įgalinimą, savanorystės stiprinimą, darbo su jaunimu kokybės gerinimą ir plėtrą, tarptautinio ir tarpžinybinio bendradarbiavimo stiprinimą, palankių sąlygų jaunimui dalyvauti savivaldybės gyvenime sudarymą, įskaitant išmanių priemonių jaunimo dalyvavimui kūrimą.

Tad kitąmet jaunimo laukia daugybė renginių ir veiklų: vyks savanorystės forumas, bus sukurtas Savanoriškos veiklos galimybių žemėlapis, planuojama suorganizuoti įvairius susitikimus su žymiais žmonėmis, mokymus jauniems žmonėms labiausiai aktualiomis temomis, tokiomis kaip būsto įsigijimas, jaunų šeimų galimybės mieste, finansinis raštingumas, darbo, studijų bei karjeros galimybės ir pan.

Taip pat vyks susitikimai su jaunimu ir jaunimo organizacijomis, diskusijos tarp jaunimo ir politikų, pažintinai vizitai, bus sukurta Lyderių ugdymo programa, numatyta Jaunimo užimtumo vasarą ir integracijos į darbo rinką programos plėtra, leisianti sudaryti galimybes įdarbinti daugiau jaunuolių ir kt.

O Lietuvos jaunimo sostinės 2025 uždarymo ir padėkos vakaras vyks kartu su Kretingos jaunimo apdovanojimais, kurių metu bus ne tik paminimi metų pasiekimai, pasidžiaugiama rezultatais, tačiau taip pat apdovanojami Kretingai ir sostinės projektui nusipelnę jaunimo atstovai, jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos bei kitos organizacijos, prisidėjusios prie jaunimo sostinės programos įgyvendinimo.

Tikimasi, jog 2025 m. Jaunimo sostinės organizuojamose veiklose dalyvaus jaunimas ne tik iš Kretingos rajono, bet ir iš besiribojančių Skuodo r., Palangos m., Klaipėdos r. savivaldybių.

Statistikos departamento 2024 m. sausio mėnesio duomenimis, Kretingos rajone gyveno 6 320 jaunų žmonių, kurių amžius – 14–29 metų. Jie sudaro 15,9 procento viso rajono gyventojų skaičiaus. Kad Kretingos rajono jaunimas turėtų įdomios veiklos, būtų užimtas ir turiningai leistų laisvalaikį, rūpinasi  jaunimo reikalų koordinatorius bei Savivaldybės jaunimo reikalų taryba, 8 jaunimo ir su jaunimu dirbančios organizacijos, prie darbo su jaunimu rajone prisideda ir čia veikiančios mokyklos bei gimnazijos, Kretingos rajono švietimo centras, futbolo akademija, visuomenės sveikatos biuras, muziejus bei kt. Pernai Kretingoje duris atvėrė Atviras jaunimo centras, turintis ir 2 mobilius jaunimo darbuotojus, kurie organizuoja mobilų darbą su jaunimu Darbėnuose, Vydmantuose, Kūlupėnuose, Salantuose ir Jokūbave, veikia atvira jaunimo erdvė „Savas kampas“.

Daugiau informacijos

Susiję skelbimai