Nasrėnuose įkurtų senjorų globos namų durys jau atsivers gyventojams

Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ iniciatyva, ramioje vietoje, šalia Vyskupo M. Valančiaus gimtinės muziejaus, jo garbei pasodinto ąžuolyno, renovuotas buvęs senelių globos namų pastatas, kuriame įsikūrė Nasrėnų bendruomeniniai senjorų namai. Trumpalaikė ir ilgalaikė socialinė globa bus teikiama 17 asmenų. Vasarį planuojama priimti pirmuosius gyventojus, pirmumo teisė – Kretingos rajono savivaldybės gyventojams.

„Rūpinimasis pagyvenusiais žmonėmis – nelengvas kelias, reikalaujantis atsidavimo, atjautos ir kantrybės. Naujai suburto kolektyvo tikslas, dirbant vieningai ir atsakingai, sukurti namų šilumą ir jaukumą. Nasrėnų bendruomeniniuose senjorų namuose vykdysime stacionarinę trumpalaikę ir ilgalaikę pagyvenusių ir neįgaliųjų asmenų globą, apgyvendinsime senyvo amžiaus žmones, senyvo amžiaus ar suaugusius asmenis su sunkia negalia, išskyrus psichinę negalią, kuriems būtina nuolatinė priežiūra“, – teigė projekto iniciatorė Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ pirmininkė Jūratė Mačernienė.

Bendruomeniniai senjorų namai įsikūrę itin strategiškai patogioje vietoje tarp Salantų (10 km) ir Kretingos (23 km) miestų, šalia Valstybinės reikšmės kelio Nr. 226 Kartena–Kūlupėnai–Salantai. Įstaigą galima pasiekti ir viešuoju transportu. Autobusai iš Salantų ir Kretingos kursuoja kasdien, o stotelė yra vos 200 m nuo senjorų namų.

Gyventojų patogumui, siūlomi du vienviečiai, šeši dviviečiai ir vienas trivietis kambarys su atskiromis asmens higienai skirtomis patalpomis, daugiafunkcinėmis lovomis, reikalingais baldais. Dviejų aukštų pastate patogiam judėjimui užtikrinti įrengtas naujas neįgaliųjų keltuvas, pirmame ir antrame aukštuose įrengtos poilsio zonos. Kiekvienam globos gyventojui yra svarbi ir jį supanti aplinka, todėl lauke planuojama pastatyti uždarą įstiklintą lauko pavėsinę, kurioje būtų galima bendraujant mėgautis maloniu vaizdu, stebėti aplinką.

Nasrėnų bendruomeninių senjorų namų gyventojams medicininę priežiūrą užtikrins Kretingos rajono savivaldybės viešoji įstaiga Kartenos pirminės sveikatos priežiūros centras.

Registracija tel. +370 616 53867, Kūlupėnų bendruomenės centro „Kūlupėnai“ bendruomenės pirmininkė Jūratė Mačernienė.

 

Pateikiame trumpą informaciją dėl reikalingų dokumentų.

  • Senjoras norėdamas gyventi globos namuose ir negalėdamas pats sumokėti už paslaugą, turi kreiptis, pagal savo registracijos vietą, į seniūnijos arba savivaldybės Socialinės paramos skyrių.
  • Socialinių paslaugų centro socialinis darbuotojas per 30 kalendorinių dienų įvertina asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.
  • Savivaldybės Socialinės paramos skyrius, gavęs išvadą, sudarytoje komisijoje, per 30 kalendorinių dienų vertina paraišką ir galimybę skirti paramą.
  • Pasirinkus globos namus, sudaroma trišalė sutartis su senjoru, savivaldybe ir paslaugą teikiančia įstaiga.
  • Mokėjimo sąlygos yra: 80 procentų pensijos, 100 procentų slaugos ar kitų senjoro pajamų, 1 procentas turimo Nekilnojamo turto vertės (pasirinkus ilgalaikę globą). Likusį skirtumą apmoka valstybė ir savivaldybė.

 

Susiję skelbimai