Kviečiame neįgaliuosius kreiptis dėl asmeninio asistento paslaugos

Kretingos rajone teikiama asmeninio asistento paslauga neįgaliesiems. Pagalbininkai ištiesia pagalbos ranką 7 dienas per savaitę, siekiant užtikrinti žmonių su negalia savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime.

Asmeninio asistento paslauga iki 4 valandų per parą, 7 dienas per savaitę, teikiama neįgaliesiems namų ir viešojoje aplinkoje. Pavyzdžiui, gali padėti atlikti procedūras, susijusias su asmens higiena, padėti nuvykti į reikiamą vietą, suteikti pagalbą maitinantis, organizuoti laisvalaikį ir kt. Svarbu paminėti, kad asmeninis asistentas neatlieka visų veiksmų už neįgalųjį, bet padeda atlikti kartu su juo.

Šią paslaugą gali gauti Kretingos miesto ir rajono gyventojai nuo 16 metų, kuriems nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimų ir kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą. Prioritetas teikiamas rajono gyventojams, siekiantiems gauti asmeninio asistento paslaugas, kurie lanko švietimo įstaigą, dirba arba ieško darbo. Taip pat nebegyvenantiems stacionarios socialinės globos įstaigoje ir laukiantiems eilėje gauti socialines paslaugas.

Prašymus priima Socialinės paramos skyrius siunčiant paštu, per kurjerį, elektroniniu būdu ar atvykus į įstaigą (J. K. Chodkevičiaus g. 10, Kretinga, 305 kab., tel. 8 445 54754 el. p. [email protected]). Pateikti reikia asmens tapatybės dokumentą, neįgalumo ar darbingumo lygio pažymą, dokumentus, kurie pagrindžia teisę gauti šias paslaugas tam tikra apimtimi, pavyzdžiui, moksleivio ar studento pažymėjimo kopiją, darbdavio pažymą.

Norintys gauti konsultaciją ar papildomos informacijos, gali kreiptis į Kretingos socialinių paslaugų centro Bendruomeninių šeimos namų koordinatorę Daivą Manukian (J. K. Chodkevičiaus g. 10, Kretinga, 105 kab., tel. 8 601 38037, el. p. [email protected]).

Asmeninio asistento paslauga gyventojams teikiama įgyvendinant projektą „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“. 

Susiję skelbimai