Kretingos rajone lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė

Kretingos rajono savivaldybėje apsilankiusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, lydima Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadovės Dainos Urbonaitienės, Seimo nario Antano Vinkaus, susitiko su rajono vadovais, Savivaldybės administracijos atstovais, Savivaldybės tarybos Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų komiteto pirmininku, socialinių įstaigų vadovais, nevyriausybinių organizacijų atstovais. Ministrė domėjosi Kretingos rajono žmonėms teikiama socialine pagalba, esama situacija, aptarė valstybės ir savivaldybės pastangas dirbant su socialiai pažeidžiamomis grupėmis.

Susitikimo metu buvo diskutuota apie užimtumo, skurdo mažinimo klausimus, piniginę paramą, neįgalių žmonių aktualijas, kalbėta Ukrainos karo pabėgėlių tema. Pasak ministrės, pastarieji metai negailėjo iššūkių: pandemija, karantinas, o dabar ir karas vykstantis Ukrainoje. „Ačiū visiems, kas teikiate socialines paslaugas ir padedate bėdų užkluptiems žmonėms. Kai susidūrėme su iššūkiais, ir toliau buvo teikiamos socialinės paslaugos, jos nesustojo, tai parodo mūsų stipriąsias puses. Labai linkiu, kad ir ateityje dirbtume vieningai spęsdami iškilusias socialines problemas“, – sakė M. Navickienė.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas kalbėdamas su ministre teigė, kad „šiam tarybos posėdžiui verslininkai norėtų teikti siūlymą Kretingos mieste esantį pastatą pritaikyti socialiniam būstui, jame įrengiant šešis socialinius būstus. Tačiau nėra būdų kaip juos galėtų parduoti ar nuomoti Savivaldybei. Norėčiau atkreipti ministerijos dėmesį, kad ateityje atsirastų teisinis mechanizmas, leidžiantis lengviau bendradarbiauti su verslu“.

Ministrė pažadėjo suorganizuoti atskirą susitikimą, kurio metu būtų aptarti socialinio būsto ir bendradarbiavimo su verslu socialinėje srityje klausimai.

Monika Navickienė taip pat apžvelgė svarbiausias Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos rengiamas reformas užimtumo, negalios nustatymo, socialinių įmonių ir kt. srityse.

Toliau ministrė vizitą tęsė lankydamasi Nasrėnų bendruomeniniuose senjorų namuose, kuriuose šių metų pradžioje pradėtos teikti trumpalaikės ir ilgalaikės socialinės globos paslaugos ir apžiūrėjo Padvarių socialinės globos namus, kuriuose šiuo metu teikiama globa per 200 asmenų.

Susiję skelbimai