Kretingoje – neįprastas vaizdas: gatvėmis risnojo žemaitukų būrys

Šeštadienį pajūryje įsikūrusio Kretingos miesto gyventojai nustebo išvydę miesto gatvėmis risnojantį lietuviškų žirgų žemaitukų būrį. Įveikę daugiau nei 150 kilometrų šie iš Kražių į Kretingą atvyko pagerbti žemaičio karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus atminimą. Lydimi policijos pareigūnų Perūnas, Atas, Krutas, Ažūras, Aidis, Ūdrys ir Viesulas gatvėmis keliavo į miesto Rotušės aikštę, vėliau apsilankė Kretingos muziejaus parke.

Šis neįprastas re(n)ginys – Kretingos miesto šventės dalis. Visą šią savaitę Kretingoje vyksta miesto šventės renginiai ir tradiciniai Šv. Antano atlaidai. Šiemet kartu su miesto švente minimos ir Kretingos miesto įkūrėjo, didžiojo žemaičių karvedžio J. K. Chodkevičiaus-Katkaus 400-osios mirties metinės. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 metus yra paskelbęs J. K. Chodkevičiaus metais.

Prie Kretingos dvaro – žemaitukų rikiuotė ir iškilmės

Baigiamieji Kretingos miesto šventės renginiai vyksta šį savaitgalį. Vakar pro vainikuotus Kretingos dvaro vartus įžengė iškilminga žemaitukų rikiuotė su „Vyčių rinktinės žygio“ komanda, vadovaujama ūkininko Marijaus Čekavičiaus. Jie Kretingos Rotušės aikštėje nusilenkė J. K. Chodkevičiaus, o vėliau raitelių paradu prie Kretingos dvaro pagerbė žymųjį karvedį.

Kilnojama LDK palapinė – iš Vilniaus – į Kretingą

Vakar Vakarų Lietuvos visuomenei taip pat buvo pristatyta ir lankytojams atverta unikali istorinė karvedžio J. K. Chodkevičiaus palapinė. Tai yra bendras Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, J. K. Chodkevičiaus labdaros ir paramos fondo, kuriam vadovauja Edmundas Jakilaitis, ir Kretingos muziejaus projektas. Palapinėje veiks kilnojamoji paroda „Karvedys Jonas Karolis Chodkevičius – XVII a. Europos legenda“. Istorinė J.K. Chodkevičiaus palapinė atkurta pagal LDK Vytauto portrete ir dailininko P. Snayerso paveiksle „Kircholmo mūšis“ matomas karvedžio palapines.

Susiję skelbimai