Jau šiemet 3 elektromobilių įkrovimo stotelės veiks Kretingoje

„Elektromobilių pakrovimo stotelių poreikis auga ir tai yra neatsiejama modernaus ateities rajono dalis. Skatindami elektromobilių naudojimą, rūpinamės jiems reikalinga infrastruktūra. Iki šiol įkrovimo stotelės daugiausiai buvo įrenginėjamos prie pagrindinių šalies kelių, o dabar jos atsiras ir arčiau gyventojų – Kretingos miesto centrinėje dalyje, gyvenamajame rajone, šalia lankytinų objektų. Tikiu, kad toks žingsnis padės gyventojams priimti sprendimą rinktis aplinkai draugiškesnę transporto priemonę“ – įžvalgomis dalinosi Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas.

Kretingoje elektromobilių įkrovimo stotelės turėjo atsirasti dar pavasarį, tačiau dėl užsitęsusių viešųjų pirkimų procedūrų sutartis su individualia įmone „Visi įvadai“ buvo pasirašyta rugpjūtį. Rangovas įsipareigojo, kad vėliausiai lapkričio pabaigoje stotelės bus įrengtos, šiuo metu vyksta projektavimo darbai.

Kretingos mieste numatyta įrengti 3 elektromobilių įkrovimo stoteles. Viena elektros įkrovimo stotelė atsiras prie Savivaldybės administracijos pastato Savanorių gatvėje, kita – prie Turizmo informacijos centro Vilniaus gatvėje ir trečioji – Vilniaus gatvėje esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje prie Kretingos muziejaus. Vidutinio greičio įkrovimo stotelės „CityCharge V2“ ir „CityCharge Mini2“, galinčios tiekti iki 44 kW (2x22 kW) elektros energiją, bus viešos ir laisvai prieinamos 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę.

Elektromobilių įkrovimo stotelių tinklo plėtrą įgyvendinanti Transporto kompetencijų agentūra Klaipėdos regionui iš viso paskyrė 13 stotelių – iš jų 3 atiteko Kretingai.

Susiję skelbimai