Viešoji tvarka

Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrius

Adresas: J.K. Chodkevičiaus g. 10, Kretinga

Faksas: (8 445) 72044

 

  Kab. Tel. nr.   Mob. tel. nr.  El. paštas
Specialistė
Arūnė Putvinienė
408 (8 445) 55163    

 

Naujienos

Už Kelių eismo taisyklių pažeidimus – baudos

Kretingos miesto teritorijoje jau kurį laiką tam tikrose automobilių stovėjimo aikštelėse: Vilniaus g., Savanorių g., prie prekybos centro „Iki“, Rotušės a., Melioratorių g. prie parduotuvės „Aibė“ ir kitur pastatyti stovėjimo laiką ribojantys ženklai. Tačiau vairuotojai nepaiso šių kelio ženklų taip pažeisdami Kelių eismo taisyklių 149 punktą. Jis numato, kad vairuotojas, palikdamas stovėti motorinę transporto priemonę stovėjimo trukmę ribojančio ženklo galiojimo zonoje, už priekinio motorinės transporto priemonės stiklo privalo palikti informaciją apie motorinės transporto priemonės atvykimo laiką taip, kad ji būtų matoma kitiems asmenims.  Išsamiau »

Senas padangas galima priduoti nemokamai ir neteršiant aplinkos

Artėjant laikui pakeisti automobilių padangas žieminėmis – kaip ir kasmet, iki lapkričio 10-osios, – kviečiame gyventojus, autoservisus, padangų gamintojus ir platintojus būti atsakingais – pasirūpinti, kad naudojimui nebetinkamos padangos nebūtų išmetamos pakelėse ar kitose ne tam skirtose vietose, bei primename, kaip jomis atsikratyti nemokamai, neteršiant aplinkos.  Išsamiau »

Nustatyti reikalavimai, kaip sodinti medžius ir krūmus privačioje žemėje

Š. m. rugpjūčio 24 d. LR Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-565 patvirtinta nauja Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklių redakcija (Taisyklės pakeistos š. m. rugsėjo 12 d. LR Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-604). Iki šiol taisyklės nustatė reikalavimus veisiant medžius ir krūmus, įrengiant vejas ir gėlynus tik valstybinėje ir savivaldybių žemėje. Dabar numatyta, kaip ir kokiu atstumu turi būti sodinami medžiai bei krūmai ir privačioje žemėje.  Išsamiau »

Vėliavų iškėlimo tvarka

 

Pagal Lietuvos Respublikos Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą, Valstybės švenčių dienomis Lietuvos valstybės vėliava keliama prie, virš ar ant šių pastatų: prie kitų valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat gyvenamųjų namų.

Valstybės švenčių dienos – su Lietuvos valstybingumu susijusios švenčių dienos, kurios yra įvykių, turėjusių išskirtinę reikšmę Lietuvos valstybės sukūrimui ir nepriklausomybei, datos:

  • vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena,
  • kovo 11-oji – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena,
  • liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.

Vėliava turi būti iškeliama 7 val. ir nuleidžiama 22 val.

Atsakomybė už vėliavos iškėlimo tvarkos nesilaikymą numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnyje ir užtraukia įspėjimą arba baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dešimt iki dvylikos eurų ir baudą valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo dešimt iki šešiolikos eurų. Pakartotinai padarytas nusižengimas užtraukia baudą juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.