Vilijaus Vaišvilos tapybos darbų paroda „Minčių kronikos“

nuo 2022-08-01 iki 2022-08-30
Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Rugpjūčio 1–30 d. kviečiame aplankyti Vilijaus Vaišvilos tapybos darbų parodą „Minčių kronikos“ bibliotekos Parodų erdvėje (II a.).

Vilijus Vaišvila studijavo Vilniaus dailės akademijoje. Groja, rašo muziką, kuria dainas savo ir kitų poetų tekstais, tapo paveikslus, freskas, kuria medžio, akmens bei metalo skulptūras. Kūrė Danijoje, Ispanijoje – projektavo interjerus, tapė portretus, freskas. Dailininko darbai buvo eksponuoti galerijose Osle, Londone, Čikagoje, Kopenhagoje, Berne, Majamyje, keliose Hiustono meno galerijose. Rengia tradicines savo darbų parodas Šiaulių P. Višinskio viešojoje bibliotekoje – surengta per dvidešimt autorinių menininko parodų. Nuo 2002 m. Vilijus Vaišvila yra Amerikos portretistų asociacijos (ASOPA) narys.

Vilijaus Vaišvilos tapybos darbuose dominuoja asociatyvus meninis vaizdas, individuali mitologizuota figūrinė simbolika, ironija ir sarkazmas, komiškumas ir tragizmas. Paveikslai kuriami kaip romanai – su savo herojais, siužetu. Naudojamos literatūrinės alegorijos, metaforos, simboliai. Paradoksaliais sugretinimais atskleidžiamos netikėtos psichologinės ir filosofinės būsenos. Manipuliavimas epochomis bei įvaizdžiais, balansavimas tarp realaus ir nerealaus, priešybių jungimas į vieną visumą, uždara kompozicija – visa tai padeda sukurti romantizuotą vaizdų filosofiją. Detali realistinė tapyba sustiprina paveikslų idėją. Pagrindinis herojus – žmogus su savo jausmais. Stilistikos požiūriu Vilijaus tapyba artima ir taip vadinamajam fantastiniam realizmui, kai realus objektas atsiduria nerealiose situacijose, priartėja prie sapnų vizijos, romantizuoto siurrealizmo.

Susiję skelbimai