Metų laikai Prezidento A. Stulginskio dvare

nuo 2022-07-04 iki 2022-07-08
Jokūbavo A. Stulginskio parke

Pleneras „Metų laikai prezidento A. Stulginskio dvare “ tai tradiciniu tapsiantis renginys, kuris suburs vietos ir kitų regionų menininkus ir meno mėgėjus, pritrauks vietos ir plačiąją visuomenę domėtis savo krašto tradicijomis, istorija, kultūros ir gamtos paveldu. Šiuo projektu siekiame išsaugoti šio krašto etnokultūrinį paveldą puoselėdami žemaičių kalbą, papročius, tradicijas. Šis projektas skatins bendradarbiavimą ir susitelkimą, suteiks galimybę išgyventi bendrą kūrybos džiaugsmą, susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai.

Pleneras vyks Jokūbavo prezidento A. Stulginskio parke, buvusios Prezidento dvaro sodybos dalyje. Tai unikali vieta susirinkti etnokultūros tradicijas puoselėjantiems žmonėms ir tiems, daugiausia jauniems, kuriems tos tradicijos tik kaip praeities aidas, kad vieni su kitais pasidalintų savo patirtimi, išgyvenimais, tradicijomis. Plenero metu sukurti darbai pasiliks parke, kaip meninės kultūros ženklai šiandienos ir ateities kartoms, o jo metų vykę koncertai, edukacijos, šventės dar labiau sujungs skirtingų kartų ir socialinių sluoksnių bendruomenę.

Jokūbavo dvarvietę kažkada sudarė 28 pastatai ir parkas su vėduoklės formos alėjomis bei didžiulis vaismedžių sodas su 600 obelų. Pirmasis savininkas ir Jokūbavo dvaro bei kaimo įkūrėjas buvo Jokūbas Nagurskis, vėliau dvarą pirko ir valdė Parčevskių giminė, o 1926 m. šį dvarą įsigijo ir iki tremties 1941 birželio ūkininkavo prezidentas A. Stulginskis. Jam parke pastatytas paminklas, jo vardu pavadinta mokykla-daugiafunkcis centras, gatvė. Pirmasis šio projektas bus skirtas prezidento A. Stulginskio gyvenimo laikotarpiui atminti ir įamžinti per tautodailės meistrų sukurtas skulptūras, edukacijas, šventes. Tęsiant projektą atkreipsime dėmesį ir į kitus su dvaru ir kaimu susijusius įvykius, Lietuvai ir kaimui nusipelniusius žmones bei ypatingas, unikalias vietas.

Renginys suburs ne tik kūrybiniame procese dalyvaujančius menininkus, bet ir visų amžiaus bei socialinių grupių žmonės. Plenero metu (2022 m. liepos 4-8 d. d. ) kaimo žmonės galės stebėti meistrų darbą, išdrįsusieji pabandyti, pasimokyti. Įjungsime rajono meno saviveiklos kolektyvų pasirodymus, edukacijas, primenančios senuosius amatus, tradicinius valgius ir šventes.

Plenero-laboratorijos dalyviai tautodailininkai Raimundas Puškorius, Aloyzas Pocius, Tadas Šorys, dailininkai profesionalai iš Šiaulių.

Projektas bus įgyvendinamas 2022 metų liepos mėn. 4-8 d. d.

Susiję skelbimai