Salantų miesto seniūnija

Adresas: M.Valančiaus g. 5, Salantai, LT-97313 Kretingos r.

Faksas 8445 70155

Veiklos nuostatai

 

  Kab. Tel. nr. Mob. tel. nr. El. paštas
Seniūnas
Kazimieras Galdikas

Viešų ir privačių interesų deklaracija
Turto deklaracija
  (8 445) 70155 8 698 89117 kazimieras [dot] galdikas [at] kretinga [dot] lt
Specialistė
Daiva Mickienė
  (8 445) 70152   daiva [dot] mickiene [at] kretinga [dot] lt
Socialinio darbo specialistė
Danutė Šiaulienė
  (8 445) 70153   danute [dot] siauliene [at] kretinga [dot] lt
Raštvedė
Nijolė Ruokienė
  (8 445) 70153   nijole [dot] ruokiene [at] kretinga [dot] lt

 

Salantai

Salantai įsikūrę abipus Salanto upės, už 31 kilometro nuo Kretingos, prie Kretingos, Platelių, Plungės ir Skuodo kelių kryžkelės. Senovėje miestelis vadinosi Skilandžiais, kurie pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėti 1565 metais. Nuo 1638 metų miestas vadinamas Salantais. 1950 metais Salantai gavo miesto teises ir iki 1959 m. buvo Salantų rajono centras. Šiandien miestas yra Salantų ir Imbarės seniūnijų centras, apima 330 ha plotą, turi 29 gatves, apie 2 tūkst. gyventojų.

Iš kurios pusės keliautojas beartėtų prie Salantų, jį iš tolo pasitinka į dangų kylantys Šv.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios, kurią 1911 metais pastatė prelatas Pranas Urbonavičius, bokštai.

Bažnyčia pastatyta iš plytų, pagamintų salantiškių meistrų šalia esančiame Dvaralio kaime, ir puikiai išsilaikė iki mūsų dienų. Bažnyčios šventoriuje palaidoti prelatas Pranas Urbonavičius, kunigas Antanas Simaitis, 1944 m. priglaudęs bažnyčios rūsiuose profesoriaus A.Salio iš Vilniaus atgabentą akademinio lietuvių kalbos žodyno kartoteką (1,5 mln. kortelių).

Žemyn į vakarus nuo bažnyčios plyti senas parkas, likęs iš tų laikų, kai Salantus valdė Gorskiai. Parke vyksta didesnės miesto šventės, čia įrengta futbolo aikštė, žmonės mėgsta čia ateiti pailsėti, pavaikštinėti. Nors laikas, vėtros gerokai parką nuniokojo, jame dar galima rasti įvairių augalų. Parke yra ir gamtos paminklu laikomas didžiulis senas kaštonas.

Pietvakariniame Salantų pakraštyje yra nedidelis kalnelis, vadinamas Gaidžio kalnu. Ant jo pastatyta nedidelė mūrinė neogotikinė koplyčia. Ši vietovė apipinta legendomis ir iki šiol salantiškių ir svečių mielai lankoma. Manoma, kad čia ir prasidėjo senieji Salantai.

Miestą puošia per jį tekanti Salanto upė. 1989 m. pastatyta užtvanka, ir dabar salantiškiai džiaugiasi vaizdingu tvenkiniu.

Ant Salanto kranto iškilusi, taip pat kaip ir bažnyčia, iš toli matoma Salantų gimnazija. Prie miesto parko iš rytų prigludusi specialioji mokykla, kurioje mokosi iš aplinkinių rajonų mokiniai su spec. poreikiu, yra meno mokykla.

Salantuose veikia ir zoologijos sodas. Didelis gamtos mylėtojas M.Ivanauskas tėvų sodyboje apgyvendino egzotiškų paukščių ir kitokių gyvūnų, kurių pasižiūrėti atvyksta ekskursijos net iš atokesnių vietovių. Salantuose yra įsikūrusi nemažą teritoriją apimančio Salantų regioninio parko direkcija. Salantų ir Imbarės seniūnijos žmonės džiaugiasi turėdami Salantuose naują palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninę. Prieš tai glaudusis klebonijos, vėliau - mokyklos bendrabučio patalpose, 1998 m. ligoninė įsikūrė naujame pastate. Dabar čia yra ambulatorija, vaistinė.

Savo kultūrinius poreikius gyventojai tenkina Salantų Kultūros centre. Čia veikia liaudies šokių grupė, kaimo kapela, folklorinis ansamblis, „kantri“ muzikos ansamblis, pastatymais pradžiugina mėgėjų teatras.

Salantai nuo seno turi futbolo komandą, kuri yra žaidusi įvairaus lygio varžybose. Mėgstamas čia ir krepšinis, labai populiarus stalo tenisas, šaškių ir šachmatų turnyrai.

Po Salantus pasidairęs rasi ir įsimintinų paminklų. Štai į pietus nuo bažnyčios stovi paminklas Lietuvos Nepriklausomybės 10-osioms metinėms paminėti.

Aikštelėje prie bažnyčios vartų stovi originalus paminklas lietuvių tautos kančioms 1941-1952 m. Jį pastatė Vilius Orvydas.

Paminėtinas ir salantiškio liaudies skulptoriaus P.Kalendos sukurtas paminklas literatūriniam herojui – M.Valančiaus Palangos Juzei, o prie seniūnijos pastato puikuojasi tautodailininko L.Ruginio sukurta Gaidžio skulptūra, primenanti miesto 440 metų jubiliejų ir skulptūrinė kompozicija, skirta knygnešiui Aleksandrui Bendikui pagerbti, kuri pastatyta miesto skvere.

Salantai – nedidelis miestelis, bet didelė meilė yra žmonių, kurie jame gyvena ir daro jį gražų.

 

 

Informacija

 

Darbo laikas:

I-IV 8:00 – 17:00

V 8:00 – 15:45

Pietų pertrauka 12:00– 12:45

Informacija Salantų miesto seniūnijos vaikų tėveliams

Salantų miesto seniūnijoje nuo š. m. gruodžio 10 d. iki gruodžio 28 d. dalijamos kalėdinės dovanėlės Salantų miesto vaikams, nelankantiems ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

 

Salantų miesto seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių, išrinktų 2018 m., sąrašas

Eil. Nr.
Seniūnaitija
Seniūnaičio vardas ir pavardė
Adresas
Tel. Nr., el.paštas
1.
Centro
Alioyzas Pocius
Kretingos r. sav. Vilniaus g.6, Salantų m.
868549451
aturele [at] gmail [dot] com
2.
Paupio
Antanas Algirdas Rozgus
Kretingos r. sav. M. Valančiaus g.52, Salantų m.
867567385
antanas [dot] algirdas [dot] rozgus [at] gmail [dot] com
3.
Dvaro
Antanas Valinskas
Kretingos r. sav. Žemdirbių g.12, Salantų m.
868548790
salantuonte [at] gmail [dot] com
4.
Ąžuolyno
Vitalija Valančiutė
Kretingos r. sav. P. Kalendos g.15, Salantų m.
862020105
vitalijaval [at] gmail [dot] com

Parengti projektiniai pasiūlymai

Parengti gyvenamojo namo negyvenamosios patalpos - vaistinės (unikalus daikto Nr. 4400-1037-5450:4704) paskirties keitimo iš prekybos paskirties į paslaugų paskirtį – grožio saloną, atliekant kapitalinio remonto darbus, Turgaus a. 10, Salantai, Kretingos r. sav., projektiniai pasiūlymai.  Išsamiau »

Paskirtas daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administratorius

Savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. spalio 23 d. įsakymu Nr. A1-903 „Dėl daugiabučio namo, esančio Taikos g. 1, Salantai, Salantų sen., Kretingos r., bendrojo naudojimo objektų administratoriaus skyrimo“ UAB „Kretingos būstas“ paskirtas daugiabučio namo, esančio Taikos g. 1, Salantai, Salantų sen., Kretingos r., bendrojo naudojimo objektų administratoriumi.

Paskirtas daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų administratorius

Savivaldybės administracijos direktoriaus 2018 m. rugpjūčio 7 d. įsakymu Nr. A1-665 „Dėl daugiabučio namo, esančio M. Valančiaus g. 24A, Salantai, Salantų sen., Kretingos r., bendrojo naudojimo objektų administratoriaus skyrimo“, „UAB „Kretingos būstas“ paskirtas daugiabučio namo, esančio M. Valančiaus g. 24A, Salantai, Salantų sen., Kretingos r., bendrojo naudojimo objektų administratoriumi.

Organizuojamas daugiabučio namo M. Valančiaus g. 24A, Salantų m., Salantų m. sen., Kretingos r., butų savininkų balsavimas

Vadovaujantis Civilinio kodekso 4.84 straipsnio 1 ir 3 dalimis, Kretingos rajono savivaldybės administracija organizuoja daugiabučio namo M. Valančiaus g. 24A, Salantų m., Salantų m. sen., Kretingos r., butų ir kitų patalpų savininkų balsavimą raštu dėl bendrojo naudojimo objektų administratoriaus pasirinkimo.  Išsamiau »

Dėl adresų pakeitimo M. Valančiaus gatvėje, Salantų mieste, Kretingos rajone

Informuojame, kad vadovaujantis Numerių pastatams, patalpoms, butams ir žemės sklypams, kuriuose pagal jų naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. 1V – 57 „Dėl Numerių pastatams, patalpoms, butams ir žemės sklypams, kuriuose pagal jų naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo ir Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau - Tvarkos aprašas) 4 punktu, pastatams ir jų kompleksams suteikti numeriai nurodo jų vietą gatvėje ar gyvenamoje vietovėje.

Atkreipiame dėmesį, kad adresai Kretingos r. sav., Salantų miesto sen., Salantų m., M. Valančiaus g. 30, Kretingos r. sav., Salantų miesto sen., Salantų m., M. Valančiaus g. 34A nėra M. Valančiaus g., adresas Kretingos r. sav., Salantų miesto sen., Salantų m., M. Valančiaus g. 42A pažeidžia numerių eilės didėjimo tvarką gatvėje, tai neatitinka Tvarkos aprašo 4 ir 7 punktų reikalavimų.  Išsamiau »

Salantų miesto seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių, išrinktų 2015 m., sąrašas

Eil. Nr.
Seniūnaitija
Seniūnaičio  vardas ir pavardė
Adresas
Tel., el. paštas
1.
Centro
Alioyzas Pocius
Kretingos r. sav. Vilniaus g. 6, Salantų m.
868549451
aturele [at] gmail [dot] com
2.
Paupio
Antanas Algirdas Rozgus
Kretingos r. sav. M. Valančiaus g. 52, Salantų m.
867567385
antanas [dot] algirdas [dot] rozgus [at] gmail [dot] com
3.
Dvaro
Antanas Valinskas
Kretingos r. sav. Žemdirbių g. 12, Salantų m.
868548790
salantuonte [at] gmail [dot] com
4.
Ąžuolyno
Vitalija Valančiūtė
Kretingos r. sav. P. Kalendos g. 15, Salantų m.
862020105
vitalijaval [at] gmail [dot] com

Salantų miesto seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių 2015 m. rinkimų grafikas

Eil. Nr.
Seniūnaitija
Seniūnaitijos teritorija
Seniūnaičių rinkimo būdas
Rinkimų vieta
Rinkimų data, laikas
1.
Centro
Turgaus a., Laivių g.,Taikos g., Salantos g., A.Nezabitausko g., Vilniaus g., Kregždinkalnio g.
Gyventojų susirinkimas
Salantų miesto seniūnija, M.Valančiaus g. 5
2015-11-17
15 val.
2.
Paupio
V.Valančiaus g., Žudgalio g., Padvaralio g., Erlos g., Kelininkų aklg., J.Janonio g., A.Salio g., Kalno g.
Gyventojų susirinkimas
Salantų miesto seniūnija, M.Valančiaus g. 5
015-11-17
16 val.
3.
Dvaro
Dariaus ir Girėno g., Parko g., Žemdirbių g., Jaunimo g., Liepų g., Kaštonų g., Žvainių g., S.Nėries g. , A.Jucio g., A.Bendiko g., P.M.Urbonavičiaus g.
Gyventojų susirinkimas
Salantų miesto seniūnija, M.Valančiaus g. 5
2015-11-18
15 val.
4.
Ąžuolyno
Žemaitės g., Žemaičių g., Šermukšnių g., P.Kalendos g., Ateities g., Palangos Juzės g., Pievų g.
Gyventojų susirinkimas
Salantų miesto seniūnija, M.Valančiaus g. 5
2015-11-18
16 val.

   Išsamiau »

Salantų miesto seniūnijos seniūnaitijų seniūnaičių, išrinktų 2013 m., sąrašas

Eil.
Nr.
Seniūnaitija
Seniūnaitijos teritorija
Seniūnaičio
vardas ir pavardė
Balsavimo rezultatai
1.
Centro
Turgaus a., Laivių g., Taikos g., Salantos g., A. Nezabitausko g., Vilniaus g., Kregždinkalnio g.
Alioyzas Pocius
Rinkėjų skaičius - 11
Balsavo: ,,už“ 11
2.
Paupio
M. Valančiaus g., Žudgalio g., Padvaralio g., Erlos g., Kelininkų aklg., J. Janonio g., A. Salio g., Kalno g.
Loreta Drungilienė
Rinkėjų skaičius - 7
Balsavo: ,,už“ 7
3.
Dvaro
Dariaus ir Girėno g., Parko g., Žemdirbių g., Jaunimo g., Liepų g., Kaštonų g., Žvainių g., S. Neries g., A. Jucio g., A. Bendiko g., P. M. Urbonavičiaus g.
Antanas Valinskas
Rinkėjų skaičius - 15
Balsavo: ,,už“ 15
4.
Ąžuolyno
Žemaitės g., Žemaičių g., Šermukšnių g., P. Kalendos g., Ateities g., Palangos Juzės g., Pievų g.
Vitalija Valančiūtė
Rinkėjų skaičius - 4
Balsavo: ,,už“ 3,
,,susilaikė“ 1
Surinktas turinys