Planuojamos teikti naujos asmeninio asistento paslaugos asmenims su fizine ir (ar) kompleksine negalia Kretingos rajone

Kretingos rajono savivaldybės administracija atliko viešą atranką ir atrinko partnerį Kretingos rajone teikti naują nemokamą paslaugą – asmeninio asistento paslaugą asmenims su fizine ir (ar) kompleksine negalia nuo 16 metų amžiaus – Kretingos socialinių paslaugų centrą.

Asmeninio asistento paslaugos – namų ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant) individualiai asmeniui iki 4 valandų per parą septynias dienas per savaitę teikiama pagalba, padedanti įgalinti jo savarankiškumą ir užtikrinanti svarbiausias jo gyvybinės veiklos funkcijas (asmens higiena, mityba, judėjimas / mobilumas, socialiniai santykiai ir aplinka).

Teisę į asmeninio asistento paslaugas turi asmenys nuo 16 metų, kuriems Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba darbingumo lygis dėl fizinės (judėjimo, regos, klausos, vidaus organų sutrikimai) ir (ar) kompleksinės negalios, kuri visiškai arba vidutiniškai apriboja jų veiklą, dalyvumą (orientuotis, judėti, dirbti bei savarankiškai tvarkyti asmeninį ir socialinį gyvenimą), ir kuriems reikalinga kitų asmenų pagalba.

Planuojama, kad nauja paslauga galės būti teikiama nuo rudens – asmenys, turintys poreikį ir (ar) norėdami gauti konsultaciją ar papildomos informacijos, gali kreiptis į Kretingos socialinių paslaugų centro Bendruomeninių šeimos namų (J. K. Chodkevičiaus g. 10-105, Kretinga) koordinatorę Daivą Manukian, tel. 8 601 38 037, el. p. daiva [dot] manukian [at] spc [dot] kretingos [dot] lt arba į Socialinės paramos skyrių, tel. 8 445 76 172, 8 445 51 008.

Nauja paslauga bus teikiama pagal įgyvendinamą projektą „Kompleksinių paslaugų Kretingos rajono šeimoms teikimas“, kuris finansuojamas 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“ lėšomis.