Sporto centro pastato salėje grindų danga dar nebus klojama

Kloti Kretingoje statomo sporto ir sveikatingumo centro pastato sporto salėje grindų dangą rangovui UAB „LitCon“ bus leista tik tuomet, kai bus užtikrinti pastovūs, keliamus reikalavimus atitinkantys, 15–18 laipsnių šilumos tiekimo ir 40–60 proc. drėgmės parametrai – toks galutinis sprendimas buvo priimtas po ketvirtadienį, gruodžio 6 d., vykusio susitikimo su rangovo ir grindis tiekusios bendrovės „Ogrinda“ atstovais.

Pasitarime, kuriame dalyvavo savivaldybės vadovai – meras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Virginijus Domarkas, Tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Baltuonis ir Tarybos narys, inžinierius Konstantinas Skierus, Statybos skyriaus vedėja Rima Lukauskienė ir jos pavaduotojas Andrius Kasputis išsakė savivaldybės nuogąstavimus – nors rangovas ir norėtų pradėti kloti grindis sporto salėje, šiems darbams jis dar nepasirengęs.

„Pastarosiomis dienomis mūsų užfiksuotas patalpos drėgnumas buvo apie 63 proc., patalpose palaikoma temperatūra yra nepastovi. Grindų danga turi būti klojama tik po to, kai yra pabaigti patalpų apdailos darbai, o šiuo metu sporto salės, kurioje planuojama kloti parketlentes, apdailos darbai neužbaigti“, – teigė R. Lukauskienė.

Nors grindų tiekėjo atstovo, projektų vadovo Igno Vaitiekūno nuomone, grindis sporto ir sveikatingumo centro sporto salėje jau būtų galima kloti, savivaldybės pozicija kitokia – pareikalauta iki šios dienos darbo pabaigos pateikti ne tik jau atvežtos salės dangos sertifikatus, įsitikinant jos kokybe, bet ir parketlenčių klojimo technologinę kortelę.

Administracijos direktorius V. Domarkas rangovo prašė paaiškinimų, kokia technologija bus montuojami šildymo-vėdinimo įrenginiai, kaip bus užtikrinamas tinkamas šildymas ir drėgnumas. Klausta, kada bus visiškai pabaigti fasado įrengimo darbai.

UAB „LitCon“ projektų direktorius Žilvinas Didžiapetris tikino, kad šildymo-vėdinimo įrenginius pagal technologiją montuoti numatyta per stogą, paklojus parketlentes ir jas uždengus apsauginėmis plokštėmis. Sporto salės vidaus patalpų apdailos darbai bus užbaigti bokštelio pagalba, todėl grindų danga nenukentės. O fasado skardinimo darbai bus pabaigti iki švenčių.

„Baseino patalpoje grindų šildymas įjungtas, veikia šilumos punktas, šiuo metu laukiame, kol bus atvežti radiatoriai. Dujiniais šildytuvais visą žiemą patalpų tikrai neplanuojame šildyti, kadangi skaičiuojame savo sąnaudas, tai nepatogu ir technologiškai, palaikyti tinkamą patalpų drėgnumą tokiais šildytuvais pakankamai sudėtinga“, – komentavo Ž. Didžiapetris.

Savivaldybės Statybos skyriaus specialistai priekaištavo rangovui dėl vangiai vykdomų darbų, teigė, kad dirbančių žmonių objekte labai mažai, o darbų situaciją reikia nuolat kontroliuoti, kaskart raginti rangovą vykdyti savo įsipareigojimus.

„Nuostolių patirti nenori nei savivaldybė, nei rangovas, todėl turime sutarti ir judėti į priekį, neeikvodami brangaus laiko“, – teigė savivaldybės meras.

Tarybos nario S. Baltuonio žiniomis, remiantis kitų statybinių kompanijų patirtimi, grindys gali būti įrengiamos, kai patalpose nėra sumontuotų vėdinimo sistemų, tačiau privaloma užtikrinti pastovią 15–18 laipsnių temperatūrą ir tinkamą drėgmę.

K. Skieraus teigimu, statybos darbus reglamentuojantys teisės aktai numato, jog parketo grindys gali būti įrengiamos tik tuomet, kai atlikti visi apdailos darbai, veikia ventiliacinės sistemos, išbandyta šildymo sistema, nusistovėję patalpos oro parametrai. „Gruodžio pirmai dienai situacija buvo tokia, kad apdailos darbai atlikti 70–75 proc., šildymo sistemos – tik 20–25 proc., o ventiliacinių sistemų iš viso nėra. Kol visi šie darbai nebus įvykdyti 100 proc., rekomenduoju sporto salėje parketo grindų nekloti“, – teigė K. Skierus.

„Kol rangovas neužtikrins pastovaus salės šildymo (be dujinių šildytuvų, reikalaujančių žmogaus priežiūros) ir būtinų drėgmės parametrų, savivaldybė neleis montuoti grindų dangos, kurių kaina – 190 tūkst. eurų, kadangi būtų labai rizikuojama jų kokybe“, – apibendrindamas susitikimą teigė administracijos direktorius V. Domarkas. Pasitarime išsakyta savivaldybės pozicija – kad parketo grindys sporto ir sveikatingumo centro pastato salėje galės būti rengiamos tik tada, kai drėgnumas sieks mažiau nei 60 proc., o šilumos temperatūra bus 15–18 laipsnių. Rangovui pavesta užtikrinti pastovų šildymo ir drėgmės reguliavimą, tik po to bus sprendžiama dėl tolesnių veiksmų.

 

Informacinių technologijų skyrius