Aptarta rekonstruojamos Žemaitės alėjos darbų eiga

Pirmadienį, lapkričio 5 d., Kretingos rajono savivaldybėje vyko Žemaitės alėjos Kretingoje rekonstrukcijos darbų eigos aptarimas. Savivaldybės vadovai į pasitarimą pakvietė rangovo – UAB „Žemaitijos keliai“ generalinį direktorių Albertą Stuką, techninę priežiūrą vykdančios UAB „Projektų vadybos grupė“, kelio projektavimo darbus atlikusios UAB „Kelprojektas“ ir bendrovės „Kretingos vandenys“ atstovus bei atsakingus administracijos specialistus. Gamybiniame pasitarime aiškintasi, ar rangovas suspės įvykdyti darbų grafike suplanuotus darbus.

„Asfalto apatinis sluoksnis turbožiede šiandien dar neuždėtas, eismo juostos nėra suformuotos. Antrojoje naujo tilto dalyje asfalto dangos apatinis sluoksnis taip pat nėra įrengtas“, – pastebėjimus išsakė administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis, priminęs, kad ieškant galimybių valstybinės reikšmės magistralinio kelio Nr. A11 Šiauliai–Palanga rekonstrukcijos darbams paspartinti savivaldybės vadovai ne kartą kreipėsi į už šiuos darbus atsakingą Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos. Pastarąjį kartą, prieš 1,5 mėn. vykusiame susitikime Vilniuje, dalyvaujant ir rangovo atstovams, buvo sutarta, kad galutinis nustatytas terminas šį objektą užbaigti – šių metų gruodžio 15 d.

Žemaitės alėjos rekonstrukciją vykdančios UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius Albertas Stukas vakar susitikime savivaldybėje visus patikino, kad sutarta data yra galutinė darbams visiškai užbaigti. „Mes, kaip rangovas, pasižadame, kad visas objektas gruodžio 15 dienai bus užbaigtas. Turbo žiedo asfaltavimo darbus esame suplanavę vykdyti nakties iš lapkričio 6-osios į lapkričio 7 d. metu“, – teigė A. Stukas.

„Visiškai užbaigti šį projektą planavome rugsėjo mėnesį, tačiau dėl užsitęsusių ESO elektros tinklų iškėlimo darbų, nepriklausančių nuo mūsų bendrovės, darbai užsitęsė. Suplanuotų kelio darbų, tarp jų – ir naujo tilto per Akmeną statybos, dėl šios priežasties negalėjome vykdyti apie penkis mėnesius. Dėl laiku neiškeltų elektros kabelių atsilikome nuo tilto statybos darbų grafiko, dėl to vėluoja ir viso objekto darbų užbaigimas. Pagrindiniai darbai šiuo metu vykdomi ties rekonstruojamu tiltu ir baigiamu įrengti turbožiedu, visi kiti daugiau ar mažiau išspręsti“, – situaciją komentavo UAB „Žemaitijos keliai“ generalinis direktorius.

Paklaustas, ar nebūtų galima tilto statybos užbaigti anksčiau nei gruodžio 15 dieną, Telšių bendrovės „Žemaitijos keliai“ vadovas aiškino, kad paspartinti šių darbų neleidžia sudėtingas tilto statybos darbų technologinis procesas. „Tačiau šiuo metu dirbame įprastu tempu ir dabartinės gamtinės sąlygos mūsų vykdomiems statybos darbams palankios“, – pridūrė A. Stukas.

Pasitarime išsakytas susirūpinimas ir dėl pažeisto UAB „Kretingos vandenys“ magistralinio geriamojo vandens diukerio – inžinerinio įrenginio per Akmeną, kuriuo prateka bendrovės tiekiamas vanduo, atstatymo. Vykstant tilto statybos darbams, rangovas buvo pastatęs laikiną lieptą, kurį kilusio potvynio tekantis vanduo sugadino, dėl to buvo pažeistas ir diukeris. Pasitarime dalyvavęs įmonės „Kretingos vandenys“ laikinai direktoriaus pareigas einantis Tomas Lapė teigė, jog į UAB „Žemaitijos keliai“, kaip į tilto statybos rangovą, ne kartą kreiptasi, tačiau įrenginio atstatymo darbai dar neatlikti.

Pasak bendrovės „Žemaitijos keliai“ generalinio direktoriaus A. Stuko, kilusi avarija likviduota greitai, įvykis buvo draudiminis, tačiau po šių darbų paaiškėjo, kad pažeista yra visa linija ir draudikai nori kviestis ekspertus nuostoliams įvertinti.

„Po avarijos likvidavimo darbų buvo atliekami hidrauliniai bandymai. Iš dviejų linijų pažeistos abi, tačiau viena, hermetiška linija, vanduo yra tiekiamas, o kita linija yra nehermetiška. Todėl reikalaujame atstatyti įrenginį tokį, koks jis buvo. Iki šios dienos darbai nepajudėję, todėl jeigu situacija greitu metu nesikeis, mums neliks kitos išeities kaip šią problemą spręsti teisminiu keliu“, – teigė T. Lapė.

Po diskusijų nuspręsta organizuoti trišalį susitikimą, jame, be bendrovių „Kretingos vandenys“ ir „Žemaitijos keliais“ atstovų, kviesti dalyvauti ir draudimo kompanijos ekspertus, kad šis klausimas vienokiu ar kitokiu būdu būtų išspręstas.

 

 

Informacinių technologijų skyrius