Svarbi informacija dėl universalios išmokos vaikams

Socialinių reikalų ir sveikatos skyrius ragina tėvus, kurie nuo š. m. sausio 1 d. dar nesikreipė dėl universalios išmokos vaikams, pateikti prašymus ir gauti išmoką už 2018 metus.

Primename, kad nuo šių metų sausio 1 d. kiekvienam vaikui, nepriklausomai nuo tėvų pajamų, nuo gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniam, jeigu jis mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesiniu mokymo programa iki baigs bendrojo ugdymo programą), bet ne ilgiau iki jam sukaks 21 metai, yra skiriama ir mokama 0,79 bazinės socialinės išmokos dydžio arba 30.02 Eur išmoka per mėnesį.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymu, išmoka vaikui skiriama ir mokama nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų išmokai skirti pateikimo savivaldybės administracijai dienos.

Prašymą dėl universalios išmokos vaikams tėvai gali pateikti iki metų pabaigos. Patogiausia prašymą pateikti internetu per SPIS sistemą www.spis.lt. arba galima kreiptis pagal deklaruotą gyvenamąją vietą į seniūniją ar savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos skyrių (304 kab., adresu J. K. Chodkevičiaus g. 10, Kretinga).

Papildoma informacija teikiama tel. (8 445) 53 068.