Kviečiame dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose

Europos judumo savaitės renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Tai didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje, kuria siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas. Šių metų Europos judumo savaitės tema – „Pasirink ir judėk“.

Dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose gali visi. Aplinkos ministerija šiais metais planuoja apdovanoti Judriausią savivaldybę, Judriausią mokymo įstaigą, Judriausią darbdavį, Judriausią valstybės instituciją ir Judriausią pilietį. O dalyvavimo formos šiame renginyje yra pačios įvairiausios. Galbūt tai bus surengtas žygis ar mankšta, šiaurietiško ėjimo užsiėmimas, važiavimas dviračiu, riedučių varžybos, o gal atšvaitų dalinimo akcija arba sveikos mitybos paskaita.

Kviečiame kretingiškius ir rajono gyventojus, bendruomenes, įstaigas ir organizacijas paminėti Europos judumo savaitę įvairiomis akcijomis ir renginiais, skatinant žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. Juk daugiarūšio transporto pasirinkimas naudingas ne tik sveikatai, bet ir padeda taupyti lėšas, ypač renkantis ėjimą pėsčiomis ar važiuojant dviračiu.

Ketinančius dalyvauti šioje kampanijoje, kviečiame pasidalinti savo planuojamais renginiais el. paštu irma [dot] zasytiene [at] kretinga [dot] lt iki rugsėjo 1 d. Apie visoje savivaldybės teritorijoje vyksiančius renginius bus skelbiama interneto svetainėje www.kretinga.lt ir savivaldybės „Facebook“ paskyroje. Surinkta medžiaga bus pateikta ir renginio organizatoriams.

 

Plačiau apie Europos judumo savaitę: