Kretingoje kuriama nauja erdvė šeimų poilsiui ir laisvalaikiui

Jau šį rudenį Kretingos miesto gyventojai galės džiaugtis nauja poilsio vieta – bus sutvarkyta ir šeimų aktyviam laisvalaikiui pritaikyta teritorija tarp J. Jablonskio ir Kęstučio gatvių, vadinamoji „žvyrduobė“.

„Žvyrduobė“ yra strategiškai patogioje miesto vietoje, todėl tikimasi, kad įgyvendinus Kretingos rajono savivaldybės administracijos inicijuotą ir kartu su kaimyninės Latvijos Respublikos Alūkstės savivaldybės administracija vykdomą viešosios infrastruktūros gerinimo ir plėtros projektą „Šeimos slėnis“, ši vieta taps dar viena patrauklia erdve kretingiškių ir miesto svečių laisvalaikiui.

Šiuo metu „žvyrduobėje“ vyksta intensyvūs darbai: valomas, platinamas ir gilinamas tvenkinys, tvarkomi jo šlaitai, dalyje teritorijos bus įrengti drenažo tinklai, planuojama įrengti vaikų žaidimo aikštelės pagrindus ir devynis mažiesiems patrauklius žaidimų įrenginius, juos aptveriant tvora.

Projekte „Šeimos slėnis“ Nr. LLI-228, kuris yra įgyvendinamas pagal 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos programą, numatytos ir vadinamosios „minkštos“ veiklos – nuo praėjusių metų birželio iki šios vasaros pradžios šeimoms buvo suorganizuoti devyni susitikimai su psichologais ir specialistais, surengtos įvairios edukacinės veiklos socialiniams įgūdžiams lavinti bei miesto šeimų išvyka į vienos dienos stovyklą Latvijoje. Šiose veiklose dalyvavo daugiau nei 600 Kretingos šeimų atstovų, veikloms įgyvendinti buvo panaudota apie 4 tūkst. eurų.

Iš viso Kretingos rajono savivaldybei šiam projektui įgyvendinti tenkanti dalis – 130 tūkst. 655 eurai, iš jų Europos Sąjungos lėšos – 111 tūkst. 57 eurai. Savivaldybė iš biudžeto skyrė 15 proc. arba 19 tūkst. 598 eurus šiam projektui įgyvendinti reikalingų lėšų.

„Šeimos slėnio“ įrengimo darbus planuojama užbaigti šį rugpjūtį.

 

 

Informacinių technologijų skyrius