Kretingos rajone gyvenančiai daugiavaikei mamai – Prezidentės apdovanojimas

Kretingos rajono Imbarės seniūnijoje gyvenanti daugiavaikė mama Anelė Gricienė sulaukė svečių iš Lietuvos Respublikos Prezidentūros. Gegužės 10 dieną į Bargalio kaimą atvykę Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos kancleris Giedrius Krasauskas ir Personalo skyriaus vedėja Gražina Urbonienė įteikė A. Gricienei skirtą ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį. 88-erių sulaukusi moteris pagimdė ir su vyru Kazimieru užaugino 10 vaikų – septynis sūnus ir tris dukras.

Įteikdamas Prezidentės apdovanojimą – medalį kancleris G. Krasauskas pabrėžė, kad šis ordinas yra skiriamas Lietuvai nusipelniusiems žmonėms, palinkėjo A. Gricienei sveikatos ir ilgų gyvenimo metų.

Daugiavaikę mamą, šiuo metu gyvenančią su dukra Zenaida Brikmaniene, sveikinusios Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, Socialinių reikalų ir sveikatos skyriaus vedėja Danutė Blagnienė bei Imbarės seniūnijos specialistės Rima Vaičiulienė ir Dovilė Kiesienė dėkojo už tai, kad augindama vaikus atidavė labai daug širdies šilumos ir meilės, linkėjo A. Gricienei artimųjų rūpesčio ir kasdienio džiaugsmo, įteikė gėlių bei medaus.

Pati daugiavaikė mama džiaugėsi, kad vaikai – didžiausias jos gyvenimo džiaugsmas, visi užaugo dori, rūpestingi, darbštūs, gyvena netoliese – Kretingoje, Vydmantuose, Klaipėdoje, Plungėje, išskyrus du – Kazimierą, kuris įsikūręs Tiumenėje, Rusijoje, bei Anglijoje dirbantį Arūną.

Moters širdį džiugina būrys anūkų ir proanūkių, tad prieš devynerius metus palaidojusi mylimą vyrą, su kuriuo darniai pragyveno 58 metus, vienatve nesiskundžia, yra mylima, gerbiama, dažnai vaikų ir jų atžalų lankoma.

Šiemet Prezidentės Dalios Grybauskaitės dekretu iš viso buvo apdovanotos 46 daugiavaikės mamos iš visos Lietuvos, išauginusios ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų. Prezidentė valstybinius apdovanojimus daugiavaikėms mamoms įteikė Prezidentūroje, jau tradicija tapusiame renginyje artėjančios Motinos dienos proga, tačiau sunkiai vaikštanti A. Gricienė vykti pati į Vilnių atsiimti apdovanojimo nesiryžusi.

Iš viso Kretingos rajone nuo 2003 metų teikiamus ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalius yra gavusios 16-a rajono daugiavaikių mamų.

 

Informacinių technologijų skyrius