Kretingos miesto ribose planuojama atnaujinti įvažiavimus žyminčius ženklus. Kuri iš pasiūlytų idėjų Jums patinka labiausiai?

Bandant atsakyti į klausimą, koks turi būti Kretingos ribas žymintis ženklas, kuriant vizijas remtasi miesto istorija ir pavadinimo kilme. Būtent todėl siūloma, kad Kretingos ribas žyminčio ženklo pagrindas būtų iš akmens, kurio šiame krašte niekada netrūko, o pats ženklas – iš ilgaamže laikomos medžiagos – juodojo metalo (ženklas būtų apie 1,7 m aukščio ir apie 3 m pločio). Kad ženklas tamsiu paros metu atspindėtų šviesą, ant užrašo viršaus būtų dedama speciali plėvelė. Prie pagrindinių įvažiavimų į miestą, miesto ribas žyminčiose vietose būtų sutvarkyta naująjį ženklą supanti aplinka, išgrindžiant ją akmens tašytomis trinkelėmis (arba brukiu).

 

1 variantas (dienos ir nakties metu)

Šiame variante naudojamas klasikinis ir labiau įprastas užrašo šriftas, ant fundamento būtų naudojamas miesto herbas ir Kretingos vardo rašytiniuose istorijos šaltiniuose paminėjimo pirmąjį kartą data.

 

2 variantas (dienos ir nakties metu)

Šiame variante naudojamas išskirtinį braižą turintis, neįprastas šriftas, ant fundamento – stilizuoto akmens motyvas bei Kretingos vardo rašytiniuose istorijos šaltiniuose paminėjimo pirmąjį kartą data.

 

Nuomonę galima išsakyti apklausoje.

 

Savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistų kurtas vizijas įgyvendino kretingiškio T. Jokšo reklamos įmonė.

Kretingos miesto ir Kretingos rajono ženklo sukūrimo, vizualizacijos parengimo kaina – 1300 Eur, o sukurto ženklo maketo parengimo, ženklų pastatymo vietose projektų parengimo (pagal pateiktą topografinę medžiagą), medžiagų, iš kurių bus gaminami ženklai, parinkimo, jų kiekių paskaičiavimo, sąmatų parengimo – 1200 Eur.

Kiek kainuos ženklo pastatymas, paaiškės įvykdžius rangos darbų viešąjį pirkimą. Šiame etape reikalinga apsispręsti dėl pačios idėjos.