Jaunatviška, dainomis ir šokiu širdis sujungusi Kovo 11-oji Kretingoje

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos šventė Kretingoje prasidėjo tradicine moksleivių ir jaunimo eisena Vilniaus gatve, kurioje šiemet pirmą kartą dalyvavo ir miesto mažieji gyventojai, juos palydėję tėvai, pedagogai, nešini trispalvėmis, savo įstaigų vėliavomis, bei unikalia menine instaliacija, kurioje panaudota per 2 tūkst. pačių gyventojų rankomis sukurtų ir Lietuvai dovanojamų tulpių žiedų.

Pagrindiniu šventiniu akcentu šiemet tapo Rotušės aikštę papuošusi ir visą šią savaitę gyventojus džiuginsianti meninė instaliacija „Ateinu pavasario prisegti“ – trispalviai Lietuvos kontūrai, į kuriuos popierines tulpes su savo asmeniniais sveikinimais ir palinkėjimais Lietuvai galėjo užrašyti visi norintys. Rašydami palinkėjimus žmonės vaišinosi arbata ir kava, Švietimo skyriaus darbuotojų keptais ir rėmėjų dovanotais sausainiais.

Vienos mėgstamiausių pavasarinių gėlių žiedus artėjant Kovo 11-osios šventei karpė Kretingos rajono jaunimo NVO asociacijos „Apskritasis Stalas“ nariai, M. Valančiaus viešosios bibliotekos atviros erdvės jaunimui „Savas kampas“ lankytojai, Kretingos trečiojo amžiaus universiteto bendruomenė, rajono švietimo centro, savivaldybės Švietimo skyriaus kolektyvai ir jaunimo savanoriai, kurie kretingiškius ir miesto svečius sveikindami su Nepriklausomybės diena kvietė Laisvę švęsti džiugiai bei spalvingai.

Prie Nepriklausomybės paminklo iškilmingai buvo pakelta valstybės vėliava bei sugiedotas Lietuvos himnas. Iškilmėse Kretingos padangėje nuaidėjo salvės už mūsų tėvynę, už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.

Minėjimą prie Nepriklausomybės paminklo vedė Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokiniai ir mokytojai sakydami palinkėjimus Lietuvai, Kretingos rajonui ir visiems jo žmonėms. Susirinkusiuosius tradiciškai pasveikino savivaldybės meras Juozas Mažeika, Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai bažnyčios klebonas Antanas Blužas OFM, brolis pranciškonas, diakonas Bernardas Saulius Belickas OFM. Prie Nepriklausomybės paminklo savivaldybės vadovai nusilenkė ir padėjo gėlių visiems, kurie savo gyvenimus ir gyvybes paaukojo už mūsų šalies laisvę ir nepriklausomybę.

Vėliau visi buvo kviečiami susirinkti Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, kurioje buvo laikomos Šv. Mišios, skirtos šiai svarbiai Lietuvai dienai atminti.

Kretingos rajono kultūros centro salė šiemet vos sutalpino visus norinčius pamatyti ir pasiklausyti 28-osioms Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinėms skirto rajono švietimo įstaigų vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncerto „Tekančio laiko klostėse“, kuriame žiūrovų širdis dainomis ir šokiais džiugino per 500 rajono vaikų ir jaunimo, o juos paruošė apie 40 pedagogų. Ne vieno žiūrovo širdį sujaudino scenoje Lietuvos valstybinį himną sugiedoję mažieji tautiniais drabužiais pasipuošę darželinukai. 

 

Daugiau nuotraukų – www.facebook.com/kretinga.lt

 

Informacinių technologijų skyrius