2018 m. kovo mėn. kultūros renginiai

Diena
Valanda
Renginio pavadinimas
Rajono kultūros centras
1-31
 
Lietuvos Respublikos meno kūrėjo Virgilijaus Vaičiūno skulptūrų paroda „Iš medžio iškirsti stebuklai“
4
12.00
2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ šokių dienos „Saulės rato ritimai“ dalyvių – vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų – tautinių šokių kolektyvų apžiūra
13.00
2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ dainų dienos „Vienybė težydi“ dalyvių – chorų – apžiūra
4, 11, 18
19.00
Šokių vakarai „Kam per 40“
5–31
 
Lietuvos Respublikos meno kūrėjo Romualdo Augūno fotografijų paroda, skirta Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 30-mečiui, Vitražo salėje
6
18.00
Filmo „Aš Žvaigždė“ (N-13) peržiūra
8
18.30
Grupės „Tabasco“ koncertas
9
15.00
Respublikinio mokinių kūrybos darbų parodos „Pravėriau vario vartelius“ atidarymas Parodų salėje
     
11
 
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai Kretingoje:
10.00
Meninė instaliacija „Ateinu pavasario prisegti“ Rotušės aikštėje
11.45
Šventinės eitynės Kretingos miesto Vilniaus gatve
12.00
Iškilminga Lietuvos Respublikos vėliavos pagerbimo ceremonija prie Nepriklausomybės paminklo, Rotušės aikštėje
12.30
Šv. Mišios Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje
14.00
Kretingos rajono švietimo įstaigų vaikų ir mokinių meno kolektyvų koncertas „Tekančio laiko klostėse“ rajono Kultūros centre
     
14
15.30
Jaunimo renginys „Laiko kapsulė“
15 11.00 Vilniaus kamerinio teatro spektaklis šeimai „Po grybuku“
16 18.00 Nacionalinės M.K.Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus renginys „Vive le ballet“
17
15.00
XXVI komedijų šventė „Vėinė joukā“
20
18.30
„Domino“ teatro kriminalinė komedija „Melagės“
22
18.30
Vido Bareikio koncertas
Rajono kultūros centro skyriai
2
12.00
Kaziuko mugė Baublių mokykloje-daugiafunkciame centre
18.30
Arbatvakaris „Ak, tos mylimos akys...“, skirtas Lietuvių kalbos dienai, Rūdaičių skyriuje
19.00
Telšių Žemaitės dramos teatro spektaklis pagal K. Sajos pjesę „Anapilin arba Kvailybės gravitacija“ Kurmaičių skyriuje
4
14.00
Šv. Kazimiero atlaidai Baublių Šv. Kazimiero koplyčioje.
15.00
Popietė „Veski meilės keliu į taiką ir gerovę“ Baublių Šv. Kazimiero koplyčioje
6
14.00
Edukaciniai užsiėmimai „Vėjo malūnėliai“ Baublių mokykloje- daugiafunkciame centre
     
 
 
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai skirti renginiai:
9–30
11.45
Birutės Markaitienės karpinių paroda „Regiu pasaulį popieriuje“ Laukžemės skyriuje
9
11.45
Pilietinė akcija „Brangiausios spalvos“ Baublių kaimo centre, prie skulptūros „Knygnešys“
9
18.00
Muzikos ir poezijos vakaras „Iš praeities sugrįžusi viena diena“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvių kalbos dienai, Laukžemės skyriuje
18.00
„Naisių vasaros teatro“ muzikinė programa „Dainuosma mudu abudu“ Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinėje mokykloje
10.00
Pilietinė akcija „Spalvinu Lietuvą“ Grūšlaukės skyriuje
12.00
„Soliaris“ cirko programa „Pasakos planeta“ Grūšlaukės skyriuje
10
12.00
Šventė „Kai neši tu džiaugsmą, tartum turtą didį“ Budrių skyriuje
15.00
Šventinis koncertas „Tėvynės laisvė širdyje brandinta“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvių kalbos dienai, Vydmantų skyriuje
13.00
Literatūrinė-muzikinė kompozicija „Kas be tavęs aš būčiau, Tėvyne?“ Kalniškių skyriuje
14.00
Šventinė popietė „Mano gimtinės spalvos“ S. Įpilties skyriuje
18.00
Raguviškių kaimo kūrėjų vakaras „Atverkim sielą muzikai ir žodžiams“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvių kalbos dienai, Raguviškių skyriuje
11
10.00
Šv. Mišios Darbėnų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčioje.
11.00
Minėjimas bei stalo teniso turnyras, skirtas Darbėnų seniūnijos taurei laimėti, Darbėnų skyriuje
11.00
Rūdaičių bendruomenės inkilų kėlimo akcija parke, prie Rūdaičių tvenkinio
12.00
Teatralizuotas koncertas „Rankšluostėlyje įausiu...“ Jokūbavo skyriuje
13.00
Literatūrinė-muzikinė kompozicija „Paglostykim dainom gimtinę“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir Lietuvių kalbos dienai, Kartenos skyriuje
13.00
Minėjimas-koncertas „Dainom skambėk per amžius, būk laisva!“ Lazdininkų skyriuje
13.30
III Sveikatingumo bėgimas „Kūlupėnai - 2018“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai
18.30
Šventinis vakaras „Laisvės spalvos“ Šukės skyriuje
12.00
Atvira erdvė jaunimui Kalniškių skyriuje
15, 22, 29
17.00
Edukaciniai margučių marginimo užsiėmimai Raguviškių skyriuje
16
13.00
Gavėnios giesmių popietė S. Įpilties skyriuje
16
14.00
Velykinių kompozicijų gaminimo edukacinis užsiėmimas Grūšlaukės skyriuje
17
14.00
Rajoninė kapelų ir retro muzikos ansamblių apžiūra-koncertas „Laiškas pavasariui“ Baublių skyriuje
18
14.00
Gavėnios giesmių popietė Darbėnų skyriuje
18–30
15.00
Kūrybinės dirbtuvės „Vaško raštais ant kiaušinių“ Kartenos skyriuje
19–31
 
Velykinių kompozicijų paroda „Spalvų paletė“ Grūšlaukės skyriuje
19
11.00
Gavėnios giesmių rytmetis Budrių skyriuje
21
14.00
Edukacinė popietė „Mes – Lietuvos vaikai“, skirta Vydūno 150-osioms gimimo metinėms Kalniškių skyriuje
24 14.00 Rajoninė kapelų ir retro muzikos ansamblių apžiūra-koncertas „Laiškas pavasariui“
26
14.00
Gavėnios giesmių popietė Kalniškių skyriuje
Salantų kultūros centras ir jo skyriai
1
15.00
Etnokultūros klubo popietė „Bėgantis laikas“
6
19.00
Kino filmo „Aš Žvaigždė“ peržiūra
10
 
Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai:
13.00
Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“ fotografijų parodos „Misija Sibiras – 2017“ pristatymas
13.30
Tautinių šokių šventė „Šuokuom, šuokam ė da šuoksem...“
13
16.00
Kalvarijos kalnų giedojimo popietė
21
14.00
Popietė su Veronika Povilioniene ir Petru Vyšniausku „Teka, teka šviesi saulė“
22
15.00
Popietė „Pakeliaukime Vydūno takais“
27
15.00
Etnokultūros, Šeimininkių, „Bičiulių“ klubų popietė „Linksmas velykinis margutis“
Salantų kultūros centro skyriai
2
19.00
Dailyraščio konkursas „Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje“ Žvainių skyriuje
2, 9, 16, 23, 29
13.00
Kalvarijos Kalnų giedojimo popietė Juodupėnų skyriuje
9
12.00
Laivių bendruomenės moterų rankdarbių parodos, skirtos Kovo 11-ajai, atidarymas
13.00
Popietė „Te lūpose supasi žodis“ Laivių skyriuje
19.30
Skuodo rajono kultūros centro mėgėjų teatro spektaklis „Katra laimies“ Juodupėnų skyriuje
10
12.00
Stalo teniso turnyras bendruomenės taurei laimėti Juodupėnų skyriuje
15.00
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas „Gintaro laše – mano Lietuva“ Žvainių skyriuje
23
14.00
Popietė „Kalvarijos Kalnai – tikėjimo paminklas“ Žvainių skyriuje
19.00
Dainuojamosios poezijos vakaras „Sielos aitvarai“ Laivių skyriuje
30
15.00
Edukacinis užsiėmimas „Margučio marginimo raštai“ Juodupėnų skyriuje
M. Valančiaus viešoji biblioteka
1–19
 
Aldonos Karečkaitės fotografijų paroda „Ruandos kasdienybė“ Abonemente
1–20
 
Spaudinių paroda, skirta rašytojo, poeto Juozo Erlicko 65-erių metų sukakčiai, Abonemente
1–17
 
Moksleivės Robertos Bliujūtės keramikos darbų paroda „Kūryba Lietuvai“ Vaikų literatūros centre
5
10.00
Edukacinis užsiėmimas „Kur gyvena kalba?“ iš programos „Žodžių tiltai“, skirtas Lietuvių kalbos dienoms, Edukacijos centre
5–9
13.00–18.00
Edukacinis užsiėmimas „Kurk Lietuvai!“ Edukacijos centre
 
5–30
 
Fotografijų paroda „Graži tu, mano brangi Tėvyne...“ Vaikų literatūros centre
6, 13, 20, 27
19.00
Turnyro „Auksinis protas“ 9 sezono žaidimai sodyboje „Vienkiemis“
 
6, 13, 20, 27
14.00
Vaikų knygų klubo „Pelėdžiukai“ užsiėmimai Vaikų literatūros centre
15
10.00
Evelinos Daciūtės knygos „Laimė yra lapė“ pristatymas Vaikų literatūros centre
16
16.30
KITOKS filmų vakaras jaunimui su Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialiste Karolina Skominiene Edukacijos centre
19-30   Tautodailininkės, literatės Laimutės Kasparavičienės tapybos darbų paroda „Aš gyvenu“ Abonemente
20
14.00–18.00
Atviros jaunimo erdvės „Savas kampas“ lyderių „Kavageris“ Edukacijos centre
22
17.00
Psichologo Antano Jankausko paskaita jaunimui „Kad tave valgytų kaip šokoladą“ Edukacijos centre
22 17.00 Tautodailininkės, literatės Laimutės Kasparavičienės knygos „Aš gyvenu“ pristatymas Abonemente
28
15.00
Edukacinės dirbtuvės jaunimui (velykinių sausainių dekoras) Edukacijos centre
29
10.00
Edukacinis užsiėmimas „Suskambo knygų varpeliai“, skirtas rašytojo Eno Raudo 90-sioms gimimo metinėms, Edukacijos centre
M. Valančiaus viešosios bibliotekos filialai
1
12.00
LR Seimo nario Roberto Šarknicko knygos „Šarkos sielos šauksmas“ pristatymas Darbėnų filiale
1–29
 
Kretingos rajono Salantų meno mokyklos mokinių kūrybos darbų paroda „Spalvotos vizijos“ Salantų miesto filiale
 
Kretingos rajono Salantų meno mokyklos mokinių keramikos darbų paroda „Mokinuko istorijos“ Salantų miesto filiale
 
Laimos Paulauskienės fotografijų paroda „Išliksiu atminty medžiu“ Grūšlaukės filiale
1–30
 
Menininkės Inos Jakubėnienės tapybos ir gobeleno darbų paroda „Gėris ir blogis“ Erlėnų filiale
 
Kretingos rajono Salantų meno mokyklos mokinių piešinių paroda „Mūsų spalvos“ Kūlupėnų filiale
 
Vaikų piešinių paroda „Mano mylimiausias knygų personažas“ Raguviškių filiale
 
Aurimo Pilelio fotografijų paroda „Pakviesk į širdį vasaros žydėjimą“ Juodupėnų filiale
 
1965–1970 m. spaudinių ir atvirukų paroda „Su Kovo 8-ąja!“ Budrių filiale
 
Bibliotekos skaitytojų fotografijų paroda „Tai gražiai mane augino...“ Rūdaičių filiale
2
13.00
Popietė-diskusija „Pašnekesiai prie kavos apie filmus“ su Darbėnų parapijos klebonu kunigu Viktoru Dirvonskiu Šukės filiale
14.00
Šv. Kazimiero šventė Baublių filiale
5
12.00
Literatūrinė valanda „Mano kraštas dainom ir pasakom nusėtas“ su Darbėnų gimnazijos 5 klasės moksleiviais, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Darbėnų filiale
14.00
Literatūrinė valanda „Lietuviškas žodis skleidžias kaip žiedas“, skirta Lietuvių kalbos dienoms, Kalniškių filiale
6
10.00
Edukacinis užsiėmimas vaikams „Velykinių puošmenų iš įvairių medžiagų gaminimas“ iš ciklo „Gerais darbais Tėvynę puošiam“ Vydmantų filiale
7
12.00
Viktorina „Mes visi – tai Lietuva“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Juodupėnų filiale
12.00
Viktorina „100 faktų apie Lietuvą“, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Šukės filiale
9
13.00
Teminė valanda vaikams „Eilėraščiuos – meilė Tėvynei“ Vydmantų filiale
13.00
Garsiniai skaitymai vaikams „Skaitome knygozaurams“ Baublių filiale
15.00
Popietė vaikams „Eilėraštis Lietuvai“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Laivių filiale
9
16.00
Viktorina vaikams „Atspėk žodį“, skirta Lietuvių kalbos dienoms, Šukės filiale
9–30
 
Kretingos meno mokyklos Dailės skyriaus mokinių keramikos darbų paroda Kartenos filiale
10
18.00
Popietė „Atverk sielą muzikai ir žodžiams“ Raguviškių kaimo kūrėjams Raguviškių filiale
14
11.00
Garsinio skaitymo valanda ikimokyklinukų grupėje pagal skaitymo skatinimo programą „Knygutės eina į svečius“ Kalniškių filiale
11.00
Susitikimas su kunigu Robertu Bertašiumi „Žodis ir muzika“ Budrių filiale
14.00
Literatūrinė-muzikinė popietė „Skambutis sielai“ su literate Adele Daukantaite Kartenos filiale
15.00
Edukacinis užsiėmimas „Pinsiu pintinėlę, lauksiu Velykėlių“ Darbėnų filiale
16
13.00
Poezijos ir žaidimų valanda „Su Praniuku pramaniūgu“, skirta poeto Sigito Gedos 75-osioms gimimo metinėms, Baublių filiale
14.00
Edukacinis užsiėmimas „Velykų simbolika ir margučių raštų paslaptys“ Grūšlaukės filiale
15.30
Knygų skirtukų darymo edukacinis užsiėmimas „Gražiai knygelę saugok“ Erlėnų filiale
20
10.00
Edukacinis užsiėmimas „Spalvinam margutį“ Vydmantų filiale
12.00
Literatūrinė popietė „Vilhelmui Storostai-Vydūnui – 150“ Šukės filiale
 
Irenos Pazdrazdienės siuvinėtų paveikslų paroda Kurmaičių filiale
21
15.00
Virginijos Jonkienės kūrybos popietė „Viskas iš širdies“, skirta Pasaulinei poezijos dienai, Salantų miesto filiale
15.00
Darbėnų literatų sueiga „Šimtas posmelių Lietuvai“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Darbėnų filiale
22
15.00
Popietė „Vydūnas. Sveikata, jaunumas, grožė“, skirta Vydūno metams, Kūlupėnų filiale
23
14.00
Edukacinis užsiėmimas „Velykų margutis“ Erlėnų filiale
14.00
Literatūrinė popietė „Žvilgsnis į gyvenimo gelmes“, skirta Vydūno metams, Kalniškių filiale
16.30
Literatūrinė popietė, skirta dramaturgo, publicisto, filosofo Vydūno metams, Erlėnų filiale
15.00
Diskusijų popietė „Knyga ar filmas? Kas labiau lavina vaizduotę?“ Raguviškių filiale
13.00
Tigriuko skaitymai vaikams Baublių filiale
15.00
Edukacinis užsiėmimas „Velykų dirbtuvėlės“ Baublių filiale
26
12.00
Edukacija moksleiviams „Paukščių sugrįžtuvės“ Salantų miesto parke
26–30
 
Vaikų kūrybos darbų paroda „Velykų margutis“ Kalniškių filiale
28
14.00
Edukacinis užsiėmimas „Velykinių spalvų ir raštų įvairovė“ Kurmaičių filiale
15.00
Edukacinis užsiėmimas „Pavasariui nušvitus“ Laukžemės filiale
28, 29
16.00
Edukacinis užsiėmimas „Tradicinis margučių marginimas“ Raguviškių filiale
29
12.00
Vaikų knygų fondo pristatymas „Spalvingoj knygelėj – raidžių pulkeliai“ Kurmaičių filiale
14.00
Edukacinis užsiėmimas „Margučių raštai“ Kūlupėnų filiale
29
15.00
Edukacinis užsiėmimas vaikams „Velykos artėja – margučių prisėja“ Laivių filiale
29
15.00
Edukacinis užsiėmimas vaikams „Kiaušinių marginimas dekupažo būdu“ Grūšlaukės filiale
16.00
Edukacinis užsiėmimas vaikams „Velykų dovanėlės“ Šukės filiale
15.00
Edukacinis užsiėmimas vaikams „Imame teptuką, dažom margučius“ Juodupėnų filiale
30
13.00
Popietė vaikams „Mažais žingsneliais į knygų pasaulį“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai, Kartenos filiale
Kretingos muziejus
9
11
Popietė „Lietuviška žemė Sibire“, skirta Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, Baltojoje salėje
10
13.00
Popietė „Saldus pienelis, gardus sūrelis“ Amatų centre
16
14.00
Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos meno studijos „Obelėlė“ literatūrinė popietė „Nuo ko prasideda pasaulis“ Baltojoje salėje
14.30
Popietė „Laikas ir asmenybė“, skirta XIX amžiaus švietėjo, tautinio atgimimo žadintojo Simono Daukanto metams, Baltojoje salėje
Susitikimas su Vida Girininkiene, istorike, virtualios parodos ir kalendoriaus – knygos „Simonui Daukantui – 225“ sudarytoja
17
13.00
Popietė „Velykiniai karpiniuoti parėdymai“ Amatų centre
24
13.00
Popietė „Vaško piešinys ant kiaušinio lukšto“ Amatų centre
1–31
 
Lietuvos Respublikos meno kūrėjo Gražvydo Kasparavičiaus jubiliejinės kūrybos darbų paroda „Illuminati“ bei menininkų Gedimino Bytauto ir Odilės Norvilaitės-Bytautienės kūrybos darbų paroda „Vibracija“ Parodų salėse
Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejus
17
12.00
Gavėnios giesmių popietė