Savivaldybėje pasveikinti mokinių piešinių konkurso dalyviai

Praėjusį penktadienį Kretingos rajono savivaldybėje pasveikinti rajoninio mokinių kūrybinių darbų konkurso „Mes – prieš korupciją“, skirto kasmet gruodžio 9-ają visame pasaulyje minimai Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti, dalyviai bei juos konkursui ruošę pedagogai.

Vykdant antikorupcinį visuomenės švietimą ir siekiant atkreipti jaunimo dėmesį į korupcijos žalą, Kretingos rajono savivaldybės ugdymo įstaigų moksleiviai jau antrus metus buvo kviečiami nupiešti, kaip įsivaizduoja teisingo elgesio modelius ir neteisėtus veiksmus teisinėje demokratinėje Valstybėje.

Šiemet savivaldybė gavo 24 mokinių kūrybinius darbus. Darbų profesionalumą ir išskirtinumą vertinusi komisija konkurso dalyvius suskirstė į dvi amžiaus kategorijas, iš kurių išrinko po 3 laimėtojus. 13–15 metų grupėje pirmosios vietos laimėtoja tapo Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos mokinė Marija Vitkauskaitė (mokytoja – Kristina Pocevičienė), antrosios vietos – Kretingos rajono Baublių mokyklos-daugiafunkcio centro moksleivis Dovydas Macius (mokytoja – Rasa Jurgaitienė) ir Kretingos rajono Grūšlaukės mokykloje-daugiafunkciame centre besimokanti Živilė Pudžmytė (mokytoja – Modesta Mockutė). Trečioji vieta atiteko Valentinai Petrikaitei iš Kretingos Simono Daukanto progimnazijos (mokytoja – Živilė Sabaliauskaitė).

Vyresniųjų – 16–19 metų amžiaus – grupėje pirmosios vietos laimėtoju tapo Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos moksleivis Artūras Serapinas (mokytoja – Kristina Pocevičienė), o antrosios – Šarūnė Sriebaliūtė iš Kretingos rajono Vydmantų gimnazijos (mokytoja – Ramunė Krikštaitė).

Originaliai savo požiūrį į neteisėtą elgesį atskleidusius konkurso laureatus ir visus jo dalyvius sveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Juozas Mažeika, simbolinių dovanėlių mokiniams įteikė savivaldybės Antikorupcijos komisija bei Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas Leonas Barišauskas, vėliau susitikimo dalyviams skaitęs pranešimą apie korupcijos grėsmes ir prevenciją, supažindinęs su atliktais visuomenės požiūrio į korupciją tyrimais. L. Bariškauskas susitikime akcentavo, kad tokie konkursai padeda ugdyti vaikų ir jaunimo nepakantumą korupcijos apraiškoms, ugdo jų kritiškumą, todėl yra reikalingi ir naudingi.

Mokinių piešiniai savivaldybės pastato fojė (Savanorių g. 29A, Kretinga), II aukšte, bus eksponuojami visą šią savaitę. Kviečiame apsilankyti!

 

Informacinių technologijų skyrius