Kviečiame prisijungti prie aplinkosauginio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“

Siekdami plėsti ir gerinti atliekų rūšiavimą, mažinti aplinkos taršą, skatinti visus Lietuvos gyventojus tinkamai tvarkyti atliekas Gamintojų ir Importuotojų Asociacija, VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bendradarbiaudamos su partneriais, visomis Lietuvos savivaldybėmis ir regioniniais atliekų tvarkymo centrais organizuoja aplinkosauginį projektą „Mes rūšiuojam. Vasara“.

Projekto metu renkamos buityje naudojamos elektros ir elektroninės įrangos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos.

Projektu siekiama užtikrinti, kad Atliekas žmonės galėtų priduoti kiek įmanoma patogiau, arčiau namų, taip plečiant buitinės technikos ir elektronikos bei nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo tinklą. Projekte gali dalyvauti visų Lietuvos savivaldybių gyventojai. Trumpas projekto aktyviojo etapo pristatymas pridedamas .

Projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ ypatingas tuo, kad jame yra suburti bendruomenes atstovaujantys, atsakingi ir veiklūs gyventojai – „Mes rūšiuojam“ Ambasadoriai (projekto „Mes rūšiuojam“ savanoriai visoje Lietuvoje, kurių jau yra 732), kurie padedant Projekto koordinatoriams visus metus organizuoja elektros ir elektroninės įrangos, buitinės technikos bei nešiojamų baterijų atliekų rūšiavimą ir surinkimą bendruomenėse. Projekto metu aktyviai dalyvaujančios bendruomenės kaupia taškus, kuriuos projekto aktyviojo etapo pabaigoje (rugsėjo mėn.) gali iškeisti į Projektų partnerių siūlomas prekes ir paslaugas. Šiemet trims (pagal etapus) daugiausiai atliekų surinkusioms bendruomenėms organizuosime aplinkosaugines šventes, kuriose vykdysime edukacinę programą, rodysime filmus apie atliekų rūšiavimą, rengsime viktoriną, bei bendruomenės narius vaišinsime UAB „Senoji kibininė“ virtu sultiniu ir keptais kibinais.

Aktyvūs bendruomenių gyventojai, norintys organizuoti atliekų surinkimą savo bendruomenėje, gali registruotis žodžiu – tel. 8 (5) 206 0901, mob. tel. 8 684 03849, elektroniniu paštu info [at] mesrusiuojam [dot] lt ir Projekto internetinėje svetainėje www.mesrusiuojam.lt/prisijunk-ir-tu/.