Nustatytas statybos darbų pradžios ir pabaigos laikas

Įsigaliojus Triukšmo valdymo ir Vietos savivaldos įstatymų pataisoms bei Vyriausybės nutarimui dėl triukšmo, kylančio atliekant statybos darbus gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, buvo sugriežtinti reikalavimai dirbantiesiems gyvenamojoje aplinkoje. Atsižvelgiant į tai, Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas pasirašė įsakymą, reglamentuojantį statybos darbų pradžios ir pabaigos laiką Kretingos rajone.

V. Domarkas pažymi, kad Savivaldybė siekia užtikrinti gyventojų sveikatai ir poilsiui palankesnes sąlygas, tačiau kartu tikimasi ir žmonių, kurie rūpinasi savo gyvenamaisiais būstais, juos remontuoja ir aktyviai dalyvauja renovacijos programose supratingumo bei geranoriškumo laikantis nustatytų taisyklių.

Darbo dienomis gyvenamosiose teritorijose statybos darbus galima atlikti nuo 7 val. iki 22 val., poilsio ir švenčių dienomis – nuo 9 val. iki 21 val.

Gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose statybos darbus vykdyti arčiau nei 300 m atstumu iki gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų (švietimo ir ugdymo įstaigų, bibliotekų, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų) darbo dienomis galima nuo 8 val. iki 19 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 10 val. iki 19 val. Tačiau tokie darbai turi būti organizuojami taip, kad nebūtų pažeisti nustatytų triukšmo ribinių dydžių reikalavimai, galiojantys tai vietovei, ir užtikrintas ramybės laikas nuo 13 val. iki 15 val.

Daugiabučiuose namuose vykdant statybos darbus triukšmo rodiklių ribiniai dydžiai negali būti viršijami nuo 13 val. iki 15 val. ir nuo 19 val. iki 22 val., o savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 13 val. iki 15 val. ir nuo 19 val. iki 21 val.

Apie statybos, remonto, montavimo darbus tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys Savivaldybės administraciją privalo informuoti ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki jų pradžios. Minėtų procesų kontrolę vykdys Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas statybos darbų triukšmo kontrolierius – Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistas. Kilus klausimams, į jį galima kreiptis tel. (8 445) 55163.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojusio Administracinių nusižengimų kodekso 48 str. 1 ir 2 d. už Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, reikalavimų pažeidimą numato nuo 50 iki 300 eurų baudą, už pakartotinį nusižengimą – nuo 280 iki 600 eurų.

 

 

Informacinių technologijų skyrius