Pagerbkime Lietuvos valstybę iškeldami vėliavą

Rytoj – Vasario 16-ąją – švęsime Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Kretingos rajono savivaldybės administracija gyventojams primena, kad tai – viena iš trijų valstybinių švenčių, per kurias prie įstaigų, įmonių ir organizacijų, taip pat gyvenamųjų namų privalu iškelti valstybės vėliavą. Vėliava iškeliama nuo 7 iki 22 val.

Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialistai kontroliuoja, kaip laikomasi šio įstatymais numatyto reikalavimo.

Primename, kad Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 519 straipsnyje numatyta atsakomybė už Lietuvos valstybės vėliavos iškėlimo nustatytos tvarkos pažeidimus: įspėjimas arba bauda juridinių asmenų, išskyrus valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas, vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims, gyvenamųjų namų savininkams arba už gyvenamųjų namų eksploatavimo organizavimą atsakingiems asmenims – nuo 10 iki 12 eurų (pažeidus antrą kartą – 12–16 eurų), valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 10–16 eurų (pažeidus antrą kartą – 16–30 eurų).