Laukžemėje bus šviesiau – Ilgojoje ir Saulėtekio gatvėse LED apšvietimas

Praėjusią savaitę Kretingos rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį dėl Ilgosios ir Saulėtekio gatvių Laukžemės kaime, Darbėnų seniūnijoje apšvietimo inžinerinių tinklų įrengimo darbų. Rangos darbus už 58,9 tūkstančius eurų per 7 mėnesius įsipareigojo atlikti UAB „Aremsa“.

„Svarbiausia, kad apšvietimas sumažina eismo įvykių riziką ir prisideda prie to, kad gyventojai jaustųsi saugiai tamsiuoju paros metu“, – sakė Administracijos direktoriaus pavaduotoja, Saugaus eismo komisijos pirmininkė Violeta Turauskaitė.

LED šviestuvai užtikrina geresnį apšvietimą. Viena jų išskirtinių savybių – galimybė reguliuoti šviesos srautą.

Ilgojoje ir Saulėtekio gatvėse sumontuoti 29 LED šviestuvai bus su automatinio pritemdymo režimu, kuris leis patirti mažesnius elektros energijos nuostolius.

Projektuojama trasa praeina ir ribojasi su Laukžemės dvaro sodybos fragmentų sklypu bei jos vizualinės apsaugos pozoniu ir pratęsiama toliau Ilgąja gatve.

Gatvių apšvietimas bus vykdomas pagal savivaldybės administracijos įgyvendinamą dalinai ES lėšomis finansuojamą projektą „Saulėtekio ir Ilgosios g. Laukžemės k. apšvietimo įrengimas“.

Susiję skelbimai