Į Kretingos Rotušės aikštę atkeliavo Kalėdų eglė

Penktadienį į Kretingos Rotušės aikštę atkeliavo pagrindinė miesto Kalėdų eglė. Antrus metus iš eilės Kretingoje bus puošiama natūrali žaliaskarė. Apie 12 metrų aukščio sidabrinę eglę miestui dovanojo kretingiškė Irena Bričkienė. Kretingos Kalėdų eglė iškilmingai sužibs gruodžio 2 d. (šeštadienį).

Kretingos miesto seniūnės Gintarės Liobikienės teigimu, dovanoti miestui pagrindinę miesto eglę buvo pakviesti visi rajono gyventojai. Iš viso pasiūlytos 7 eglės, iš kurių atrinkta prie I. Bričkienės namo Kretingoje, Šiaulių gatvėje augusi žaliaskarė.

„Eglė prie namo buvo pasodinta maždaug prie 27-erius metus, – pasakojo kretingiškė – Bendrai tąkart pasodinau dvi iš Klaipėdos parsivežtas mažas eglutes. Tačiau vieną iš jų prieš porą metų su šaknimis išvertė audra. Ar šiandien gaila atsisveikinti ir su antrąja? Ne, svarbu, kad papuošta suteiktų šventinio džiaugsmo visiems kretingiškiams.“

Iš I. Bričkienės kiemo į Rotušės aikštę atkeliavusi eglė bus puošiama iš 15 tūkst. lempučių sudaryta girlianda, LED blykstėmis bei 200 auksinės ir sidabrinės spalvų ritulio formos žaislų.

Kretingos rajono vicemerė Vilija Venckutė-Palaitienė pažymėjo, kad Kretinga šiemet pretenduoja tapti tikra Kalėdų eglučių sostine.

„Iš viso miesto viešosiose erdvėse sužibs dešimtys įvairiausių natūralių eglučių. Džiugias šventines emocijas kretingiškiams bei miesto svečiams dovanos ir visą šventinį laikotarpį veiksiantis Žėrinčių eglučių skveras“, - sakė rajono vicemerė.

Pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo programos „Žėrinčios Kalėdos Kretingoje“ renginiai prasidės gruodžio 1 d. (penktadienį) ir tęsis iki gruodžio 3 d. (sekmadienio).

Tradiciškai šventinį savaitgalį Kretingoje vyks dvi kalėdinės mugės. Penktadienį ir šeštadienį M. Valančiaus viešojoje bibliotekoje sušurmuliuos kalėdinė mugė „Įkvėpk! Kalėdos!“, o Rotušės aikštėje – kalėdinė mugė „Šiltos dovanos“.

Gruodžio 2 d. (šeštadienį) nuo 13.00 val. į pagrindinę miesto Vilniaus gatvę išvažiuos Kalėdų traukinukas. O 17.00 val. visi laukiami Rotušės aikštėje, kur kartu su Kalėdų seneliu, Liepa Mondeikaite ir Kretingos rajono kultūros centro kolektyvais bus įžiebta pagrindinė miesto žaliaskarė. Kartu sužibs ir greta Rotušės aikštės esančiame skvere įrengtas unikalus Žėrinčių eglučių skveras, veiksiantis visą šventinį laikotarpį.

Gruodžio 3 d. (sekmadienį) 14.00 val. kretingiškiai ir miesto svečiai bus kviečiami sudalyvauti specialioje ekskursijoje „Kalėdų burtai Kretingoje“. Keliaudami po jaukiai apšviestą Kretingą, ekskursijos dalyviai susipažins su žymiausiais miesto objektais, sužinos kalėdines tradicijas, vaišinsis kakava ir šventiniais karameliniais saldainiais, kurie, neabejotinai, primins tikrą vaikystės pasaką.

Kretingos Kalėdų eglės įžiebimo renginių programa:

Kalėdinė mugė „Įkvėpk! Kalėdos!”, gruodžio 1 d. 10.00-18.00 val., 2 d. 10-16 val., Kretingos rajono savivaldybės m. Valančiaus viešojoje bibliotekoje

Kalėdinė mugė „Šiltos dovanos“, gruodžio 1 d. 12.00-18.00 val., 2 d. 8.00-19.00 val., Rotušės aikštėje

Kalėdų traukinukas, gruodžio 2 d. 13.00-20.00 val., Rotušės aikštės autobusų stotelė (iš aikštės pusės)

Kalėdų eglės įžiebimas, gruodžio 2 d. 17.00 val., Kartu su Kalėdų seneliu, Liepa Mondeikaite ir Kretingos rajono kultūros centro kolektyvais, Rotušės aikštėje

Žėrinčių eglučių skveras, nuo gruodžio 2 d. 17.30 val., Rotušės aikštės skvere

Ekskursija „Kalėdų burtai Kretingoje“, gruodžio 3 d. 14.00 val., nuo Kretingos rajono TIC, Vilniaus g. 2b, būtina išankstinė registracija tel. +370 670 93890.

Susiję skelbimai